Haftanın dikkat çeken 3 remiksi

Bugünlerde dinlemeye açılmış, dikkate değer 3 remiks: Armageddon Turk’ten Moby güzellemesi, Makaya McCraven’dan yoğun baslarla bir Nubya Garcia yorumu ve Linkin Park üyesi Mike Shinoda’dan Deftones’un “Passenger”ına yeni bir yaklaşım.

Moby – Forever (Armageddon Turk remix)

Moby’nin mayısta yayımladığı 17. stüdyo albümü All Visible Objects’te yer alan “Forever” parçasına Armageddon Turk’ten taptaze bir remiks. Daha önce INNA, Pet Shop Boys, Nazan Öncel gibi isimlere yaptığı remikslerle adından söz ettiren Armageddon Turk’e bu parçanın prodüksiyonunda Tuna Erlat eşlik etmiş.  

Nubya Garcia – Source (Makaya McCraven remix)

Londra yeni nesil caz sahnesinin en dikkat çekici yeteneklerinden Nubya Garcia’nın bu yıl yayımlanan Source albümüne ismini veren parça, Chicago’da yerleşik davulcu Makaya McCraven’ın dokunuşlarıyla yeni bir sonik evrene taşındı. Basları kökleyip dinlemeniz tavsiye edilir.

Deftones & Maynard James Keenan – Passenger (Mike Shinoda remix)

Deftones diskografisinin en özel albümlerinden White Pony’nin 20. yaşını özel bir remiks derlemesiyle kutluyor. Robert Smith, DJ Shadow, Blanck Mass, Squarepusher gibi isimlerin yer aldığı remiks derlemesinden bir parça daha paylaşıldı. Albümdeki en sevdiğimiz parçalardan, Deftones’un 2006 İstanbul konserinin açılışını da yapan “Passenger”a Linkin Park üyesi Mike Shinoda el atmış. “Güzelim şarkıya bu yapılır mıydı be!” demekten kendimizi alıkoyamıyoruz.


Yükleniyor...