Haftanın öne çıkan 5 albümü: Avey Tare, Nine Inch Nails ve dahası

Bu hafta dinleyiciyle buluşacak albümler arasında Avey Tare, Nine Inch Nails, Dizzee Rascal ve dahası bulunuyor.

Avey Tare – Eucalyptus
(Domino, 21 Temmuz)

Animal Collective üyesi Avey Tare, 2014 yılında liderliğini üstlendiği Slasher Flicks’le yayınladığı albümün ardından yeni bir solo albümle karşımıza çıkıyor. Bir diğer Animal Collective üyesi Deakin’in kayıtlarını yaptığı albüm, 15 şarkıdan oluşuyor. Çeşitli parçalarda Deradoorian, Eyvind Kang ve Jessika Kenney’nin konuk olduğu Eucalyptus, yaratıcısı tarafından şafak ya da gün batımında dinlenmesi tavsiye edilen bir kayıt. Albümden henüz hiçbir şarkı dinlemeye açılmadı.

Dizzee Rascal – Raskit
(Dirtee Stank Recordings / Island Records, 21 Temmuz)

İngiltere’nin son dönemde iyice yükselişe geçen müzik akımlarından grime’ın en dikkat çekici isimlerinden Dizzee Rascal, altıncı albümünü yayınlıyor. “Yapabileceğim en iyi rap albümünü yapmak istedim” sözleriyle yoldaki albüme dair ipuçları veren Rascal, şu ana kadar Raskit‘ten iki şarkı yayınladı. Dört yıllık aranın ardından yeni bir uzunçalarla karşımıza çıkacak olan Dizzee Rascal, albümde Valentino Khan, Salva ve Cardo’nun da aralarında bulunduğu birçok prodüktörle işbirliklerine yer veriyor.

Tyler, The Creator – Scum Fuck Flower Boy
(Odd Future / Columbia, 21 Temmuz)

Son olarak Cherry Bomb albümünü yayınlayan Tyler, The Creator, geçtiğimiz günlerde albümün internette sızdırılmasıyla da gündeme gelmişti. Odd Future ve Columbia ortaklığıyla yayınlanacak olan Scum Fuck Flower Boy’da Frank Ocean, Corinne Bailey Rae, Lil Wayne, Pharrell Williams ve ASAP Rocky gibi konuk müzisyenler yer alıyor.

Nine Inch Nails – Add Violence (EP)
(The Null Corporation, 21 Temmuz)

Beş şarkıdan oluşacak Add Violence, Trent Reznor ve ekibinin geçtiğimiz aralık ayında  Not the Actual Events le başlayan üç bölümlük EP serisinin ikinci yayını olacak. Yoldaki Nine Inch Nails EP’sinden yayınlanan ilk şarkı olan “Less Than”, grubun imzası haline gelmiş şarkı yapılarına ve endüstriyel tınılara geri dönüşü olarak da nitelendirilebilir.

Cornelius – Mellow Wave
(Rostrum Records, 21 Temmuz)

Daha önce Blur, Yellow Magic Orchestra ve MGMT gibi iddialı isimlerle yaptığı ortaklıklarla da karşımıza çıkan Japon müzisyen Keigo Oyamada’nın solo projesi Cornelius, tam on bir yıllık aranın ardından yeni bir albüm yayınlıyor. Geçtiğimiz haftalarda ülkesinde dijital olarak yayınlanan albüm, müzisyenin kendine has psikedeli anlayışını, fazlasıyla akıcı ve meditatif bir şekilde sunuyor. Albüme konuk olan müzisyenler arasında İngiliz grup Lush’tan Miki Berenyi de bulunuyor.


Yükleniyor...