HBO Max’ten İngiliz kraliyet ailesinin hicivli animasyon serisi: “The Prince”

Gary Janetti, bir süredir kendi Instagram hesabında İngiliz kraliyet ailesinden fotoğraf ve haberleri Prens George’un ağzından yorumluyordu. Janetti’nin bol takipçili hesabındaki komik paylaşımları, yeni bir dizi için ilham kaynağı oldu. Family Guy’ın yapımcısı Janetti, İngiliz kraliyet ailesine, tahtın en küçük varisi olan altı yaşındaki Prens George’un gözünden bakacağımız, hicivli bir animasyon dizisi hazırlığında.

Janetti, serinin haberini Instagram hesabından yaptığı “Hey millet, Kraliyet ailesinde bir açılış var” paylaşımıyla duyurdu. HBO Max’in satın aldığı ve 20th Century Fox Television tarafından hazırlanacak komedi dizisi için Janetti, hem yazar hem de yapımcı olarak kolları sıvayacak. 

The Prince adını taşıyacak serinin seslendirme ekibi ise epey iddialı. Janetti, beklendiği gibi Prens George’u Orlando Bloom, Prens Harry’yi Condola Rashad, Meghan Markle’ı Frances De La Tour, Kraliçe Elizabeth’i Iwan Rheon, Prens William’ı Lucy Punch seslendirecek.

“Gary’nin Instagram’da yarattığı dünyayı HBO Max’e getirmek için çok heyecanlıyız, burada izleyicilerimiz Instagram hayranlarının zaten bildiklerini keşfedebilir. George, komik, şok edici ve şaşırtıcı derecede tatlı olabilir” diyen HBO Max yöneticisi Sarah Aubrey, Gary’nin ufak Instagram karesinden daha büyük bir ekranda yapabildiklerini görmek için sabırsız olduklarını ekledi.

Janetti ise “HBO Max’le çalışmaktan ve taht için acımasızca savaşan bir aile hakkında yeni bir dizi getirmekten heyecan duyuyorum” dedi.

Dizinin seyirciyle ne zaman buluşacağına dair henüz net bir bilgi yok.

Ayrıca The Prince, Janetti’nin HBO Max için çalıştığı ikinci projesi olacak. HBO Max’e gelecek Gary Janetti ve oyuncu, yapımcı, stilist eşi Brad Goreski’nin yaşamını konu edecek Brad ve Gary Go To…  da hazırlık aşamasında.

Yazı: Mine Metin

Yükleniyor...