HBO onayladı: Sekizinci "Game Of Thrones" sezonu, dizinin son sezonu oluyor

Altıncı sezonuyla bir kez daha rating rekorları kıran ve televizyon tarihinin en etkileyici yapımları arasında yerini alan Game Of Thrones‘un geleceğine dair söylentiler uzun zamandır konuşuluyordu. Bir süredir gündemde olan dizinin sekizinci sezonunun ardından sona ereceği iddiaları, dün HBO’nun yeni programlama şefi Casey Bloys tarafından yapılan açıklamayla doğrulandı.

Beverly Hills’te Television Critics Association Summer Press Tour kapsamında bir basın toplantısı düzenleyen Bloys, dizinin on sezon sürmesini istediğini ama Game Of Thrones yapımcıları David Benioff ve D.B. Weiss’ın diziyi sekiz sezonla birlikte bitirmenin en iyisi olacağını düşündüğünü ve bu kararlarının arkasında olduklarını dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde dizinin yedinci sezonunun başlangıç tarihinin çekim yapılacak olan bölgelerde hava koşulları sebebiyle ertelendiği açıklanmıştı. Bu durumda dizi 2017 Emmy Ödülleri için yarışa katılamayabilir. Game Of Thrones‘un altıncı sezonu geçtiğimiz günlerde adayları açıklanan 68. Emmy Ödülleri’nde tam 23 dalda adaylık kazanmıştı.