HBO’nun 2021 tanıtım videosu ve “Scenes from a Marriage”den ilk görüntüler

Geçtiğimiz yaz, İsveçli yönetmen Ingmar Bergman’ın başyapıtlarından biri olarak kabul gören, 1973 tarihli mini dizi Scenes from a Marriage’in (Scener ur ett äktenskap) Amerikan televizyonlarına, yine mini dizi formatında uyarlanacağını öğrenmiştik. Böylesine iddialı bir girişim kimi bünyelerde soru işaretleri doğurmuştu elbette; fakat hem platformun HBO olması, hem de başrolleri Jessica Chastain ve Oscar Isaac gibi iki heyecan verici ismin paylaşması, yüreklere bir nebze de olsa su serpmişti.

Her yılın başlarında, yakında ekranlara gelecek yapımları için toplu bir tanıtım hazırlayan HBO; Succession 3. sezon, Uzo Aduba’lı In Treatment, Insecure final bölümleri, Kate Winslet’ın televizyon çıkarması Mare of Easttown ve daha birçok dizisinden kesitler içeren 2021 videosunu paylaştı. Tanıtım, Scenes from a Marriage’den saniyelik görüntüler de içermekte.

Dizinin sevgi, nefret, arzu, tekeşlilik, evlilik ve boşanma gibi başlıkları çağdaş bir Amerikalı çiftin merceğinden inceleyeceği biliniyor. Jessica Chastain’in karakteri için başta Michelle Williams ile el sıkışılmış, takvim uyuşmazlığı nedeniyle rolün sahibi değişmişti. Yönetmen koltuğunda ise Hagai Levi var. Kendisi sıkıntılı evlilik dünyasına oldukça alışık, zira The Affair dizisinin de yaratıcı ekibinde yer alıyordu.