HBO’nun iki saatlik “Game of Thrones” belgeseli nasıl mı?

Game of Thrones’un final bölümü öncesinde nefesler tutulmuş beklerken, HBO’nun dizinin son sezonunun hazırlıklarını konu eden iki saatlik belgeselinden ilk fragman paylaşıldı.

Altı bölümlük final sezonuyla ekranlara veda edecek olan Game of Thrones’un perde arkasına kafa uzatacak olan GoT: The Last Watch belgeseli, 26 Mayıs’ta HBO’da yayınlanacak. The Great Hip Hop Hoax, Seahorse ve Orion: The Man Who Would Be King gibi belgeselleriyle tanınan İngiliz yönetmen Jeanie Finlay’in çektiği Game of Thrones: The Last Watch, alışılagelmiş “kamera arkası” belgesellerinden biri değil. Bunun dizinin sadık izleyicilerine bir veda hediyesi olduğunu söyleyen HBO yetkilileri, ekibin tamamının “tüm zamanların en büyük dizisi” için ne gibi fedakarlıklar yaptıklarını bu belgeselle izleyiciye sunmak niyetinde.

Dizinin senaristleri David Benioff ve D.B. Weiss eşliğinde gerçekleşen son okuma provasından görüntülerle açılan fragman, belgeselde GoT hayranlarını nelerin beklediğine dair de kapsamlı ipuçları veriyor. Mekân ve kostüm tasarımlarından, oyuncu röportajlarına uzanan belgeselin ilk fragmanı aşağıda.

Yükleniyor...