Hemen izlemelik 5 yeni klip

3 Kasım Çarşamba günü fırından çıkmış, sıcak sıcak 5 klip için arkanıza yaslanın, hoparlörünüzün sesini açın ve şarkı isimlerine tıklayın.Arca – Prada/Rakata

Venezuelalı müzisyen ve prodüktör Arca, KiCK serisinin ikinci albümü için 3 Aralık’a randevu verdi. Geri sayımı hızlandırmak istemiş olacak ki iki şarkısını birden tek bir klipte buluşturarak paylaştı. İlk parça “Prada”, psikoseksüel değişkenliğin bir kutlaması; ikinci parça “Rakata” ise bir dürtü olarak seks ve baştan çıkarmaya dair. Avatarlar ve tuhaflıklarla dolu distopik bir anlatı sunan, Arca’nın görsel dışavurumunu kusursuz bir şekilde yakalayan klibi Frederik Heyman’la bir ortaklık.

alt-J – Get Better

Solist Joe Newman’ın farklı zamanlarda yazdığı iki şarkıyı birleştirerek hayat verdiği “Get Better”, yoldaki alt-J albümünden ikinci tadımlık. Sabah saatlerinde, günün ilk kahvesiyle birlikte tadına bakmanız tavsiye. Newman’ın şarkının sözleri etrafında yarattığı hikâyeyi, Stefanie Grunwald 8-bit video oyunlarını andıran animasyon dünyaya taşımış ve harika bir iş çıkarmış. 

Charlotte Adigéry & Bolis Pupul – Blenda

“SIRI, bana nereye ait olduğumu söyleyebilir misin?” diye soruyor Charlotte Adigéry ve Bolis Pupul’un groove dolu kulüp güzellemesi “Blenda”. Soulwax’in prodüktörlüğünü üstlendiği şarkının bas yürüyüşü kulağımızda yankılanmaya devam ediyor. Klibinde ise onlarca garip sekansın peşi sıra aktığı bir televizyon ekranına, boş ifadeleriyle bakan çocuklara eşlik ediyoruz.

IDLES – Car Crash

Öncelikle bir uyarı: Bu klip, trafik kazası deneyimi olanlar için tetikleyici unsurlar barındırabilir. CRAWLER isimli yeni albümünü 12 Kasım’da salacak IDLES, kalp atışlarını hızlandıran bir tekliyi daha üzerimize savurdu. Gitarist Mark Bowen, şarkının isminde de referans verilen araba kazası etkisini sonik olarak da yaratmaya çalıştıklarını söylüyor. Eşlikçi klibi de çeşitli filmlerden kaza sahnelerinin bir montajı. 

TNGHT – TUMS

KLİPTEN ÇIKAMIYORUZ! Hudson Mohawke ve Lunice’in güç birliği TNGHT, 2 yılı aşkın bir aranın ardından yeni seslerle karşımıza çıkıyor. Sosyal medyada paylaştığı kısa videolarının yanı sıra Brockhampton, Shakewell, Charli XCX, Boys Noize gibileri için de nefis klipler hazırlayan Dan Streit’ın ellerinden çıkan videosunu izlerken ister istemez tebessüm etmeye, tüm dişlerle gülmeye başlayacaksınız.