“Her Şey Olur” külliyatı artık dijital ortamda

Cem Dinlenmiş’in “hızla bayatlayan gündeme rağmen tekmili birden mizah” olarak tarif ettiği Her Şey Olur, 2006 senesinde, alışılmışın dışında bir gündem köşesi fikri olarak doğdu Penguen Dergisi’nde. Farklı gündem maddelerinin yan yana gelebileceği absürt bir karışım olarak tasarlanan konsept, 2017’den itibaren Uykusuz’da devam etti, 15 yıllık yolculuğunun ardından bir külliyata dönüştü.

Yayımlanan çeşitli kitaplarının ardından Her Şey Olur arşivi, artık eksiksiz olarak dijital ortamda. Dinlenmiş, bir Patreon sayfası açmasının ardındaki motivasyonları şöyle açıklıyor:

“Amacım, tarihte gezmek isteyen okurun yıllara göre arama yapıp, dalıp gidebileceği ansiklopedik ölçekte çizgiyi, 750’den fazla haftalık köşeyi, kronolojik olarak bir araya toplayabilmek. Böylelikle tatlış ülkemiz ve minnoş gezegenimizin 15 yıllık tüm hikâyesi haftalık çizgi anlatımlar halinde elinizin altında, dahası yeni çıkan köşeler de periyodik olarak eklenecek. Üye olmanız bu arşivin internette ulaşılabilir olması ve güncellenmeye devam edebilmesi demek.”

Bahsi geçen Patreon sayfasına tek tıkla ulaşmak mümkün. Önden kurcalamak isteyenler için, 40’tan fazla köşeye ücretsiz ulaşılabildiğini de ekleyelim.