Her Yıla Bir Klip – 2006: Zeynep Dadak’tan Dandadadan – “Kız”

Bant Mag. 15. yıl kutlamaları kapsamında hızımızı alamayarak hayata geçirdiğimiz “Her Yıla Bir Klip” projesinde 2006 yılından albüm seçkimiz, dinlemeye doyamadığımız ve birçok güzel anıyla gönüllerimizde yer etmiş Dandadadan’ın Sen Bana Birini Android’i. Albümden “Kız” parçasını yönetmen Zeynep Dadak’ın kamerasından izleyin.

Yönetmen: Zeynep Dadak
Kamera: Emre Erkmen, Zeynep Dadak
Kurgu: Asya Leman Renk: Kaan Hakyemez (1000 Volt)

“Her Yıla Bir Klip” nedir?

Bant Mag. olarak 15. yılımızı ne şekillerde kutlayacağımız üzerine kafa yorarken hızımızı alamadık; lokal müzik, sinema ve sanat sahnesiyle sıkı bağlarımıza dair devasa ve heyecan verici bir projeyi hayata geçirdik. Her Yıla Bir Klip projesi kapsamında dergiye başladığımız 2004 yılından bugüne yerli bağımsız sahneden yayınlanmış Bant Mag. seçkisi müziklere, üretimlerini yakından takip ettiğimiz farklı yönetmen ve sanatçılar iPhonelarla klip çekti. 

Kasımda Kadıköy Sineması’nda gösterimini yaptığımız Her Yıla Bir Klip kapsamında ortaya çıkan kliplerin tamamını buradan izleyebilirsiniz. 

Her Yıla Bir Klip kapsamındaki tüm klipler iPhonelarla çekildi. Projeden videolar, ekipçe hazırladığımız dinleme listeleri ve daha fazlası için Bant Mag.’ın Apple Music odasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yükleniyor...