Her Yıla Bir Klip - 2017: Azra Deniz Okyay’dan Büyük Ev Ablukada - “Güneş Yerinde”

Bant Mag. 15. yıl kutlamaları kapsamında hızımızı alamayarak hayata geçirdiğimiz “Her Yıla Bir Klip” projesinde 2017 yılındayız. Büyük Ev Ablukada’nın görkemli “Fırtınayt”ının açılış şarkısı “Güneş Yerinde” için Azra Deniz Okyay’dan sürükleyici kadrajlar ve güçlü hislerle bezeli bir klip.Yönetmen: Azra Deniz Okyay
Kamera: Azra Deniz Okyay
Oyuncular: Beril Kayar – Ilgıt Seymen 
Prodüktör:  Dilek Aydın  #Heimatlosfilm
Kurgu: Yasemin Akıncı 
Sanat: Gizem Akgönül Glasshouse.Istanbul  
Prodüksiyon asistanları: Bulut Ek – Engin Dal

Videolar:
Eda Erdoğmuş 
Gizem Akgönül

“Her Yıla Bir Klip” nedir?

Bant Mag. olarak 15. yılımızı ne şekillerde kutlayacağımız üzerine kafa yorarken hızımızı alamadık; lokal müzik, sinema ve sanat sahnesiyle sıkı bağlarımıza dair devasa ve heyecan verici bir projeyi hayata geçirdik. Her Yıla Bir Klip projesi kapsamında dergiye başladığımız 2004 yılından bugüne yerli bağımsız sahneden yayınlanmış Bant Mag. seçkisi müziklere, üretimlerini yakından takip ettiğimiz farklı yönetmen ve sanatçılar iPhonelarla klip çekti. 

Kasımda Kadıköy Sineması’nda gösterimini yaptığımız Her Yıla Bir Klip kapsamında ortaya çıkan kliplerin tamamını buradan izleyebilirsiniz. 

Her Yıla Bir Klip kapsamındaki tüm klipler iPhonelarla çekildi. Projeden videolar, ekipçe hazırladığımız dinleme listeleri ve daha fazlası için Bant Mag.’ın Apple Music odasına buradan ulaşabilirsiniz.