HEXA’nın David Lynch’in “The Factory Photographs” sergisi için hazırladığı şarkılardan ilki dinlemeye açıldı

Xiu Xiu’dan tanıdığımız Jamie Stewart ve sanatçı Lawrance English, geçtiğimiz sene Londra’da gerçekleşen David Lynch sergisi The Factory Photographs için bazı şarkılar kaydetmişti. İkili, HEXA ismi altında yayınlamaya hazırlandıkları albümden ilk parçayı paylaştı.

David Lynch’in 2014 yılında yayınlanan ilk fotoğraf kitabı olan David Lynch: The Factory Photographs‘ta başarılı yönetmenin kendine has bakış açısıyla çektiği çeşitli fotoğraflar yer alıyordu. Kitabın yayınlanmasının ardından bir sene sonra Londra’daki Photographer’s Gallery’de gerçekleştirdiği bir sergi ile bu fotoğrafları meraklıları ile buluşturan David Lynch’in sergisi için HEXA ikilisi de çeşitli müzikler yapmıştı. Endüstriyel imajların da yer aldığı fotoğraflaki ruhu yansıtmak istediklerini söyleyen Jamie Stewart ve Lawrance English, kapağında Lynch’in çektiği bir kareyi kullandıkları albümlerini 4 Kasım’da Room 40’den yayınlayacak. Daha önce efsanevi televizyon dizisi Twin Peaks için yaptığı müziklerle de tanınan Stewart’ın English ile birlikte kaydettikleri “Sledge” isimli parçayı dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

07-LynchD.1328_untitled-Industrial-New-York-9-14-1900px-1200x905 04_David_Lynch_Factory_Photographs 3025449-slide-s-lynch-12