Hot Chip, LCD Soundsystem ve Beastie Boys üyeleri William Onyeabor’u anmak için buluşuyor!

İngiltere’de gerçekleştirilen Latitude Festival kapsamında Batı Afrika synth müziğinin usta isimlerinden William Onyeabor’un anılacağı etkinlikte, Hot Chip’ten Alexis Taylor, LCD Soundsystem’dan Pat Mahoney ve Beastie Boys’dan Money Mark aynı sahneyi paylaşacak. Atomic Bomb! Who is William Onyeabor? adını taşıyacak olan etkinlik festivalin son günü olan 20 Temmuz akşamı yapılacak.

1977-1985 yılları arasında 8 albüm yayınlayan ve geçtiğimiz yıl Luaka Bop plak şirketinin Who Is William Onyeabor?, adlı albümü çıkarması ile birlikte dünya çapında bir tanınırlık elde eden William Onyeabor için Nisan ayında Lonrda’da Damon Albarn’ın da katıldığı benzer bir organizasyon gerçekleştirilmişti.

Geçtiğimiz Nisan ayında yayınlanan WHAT?! – William Onyeabor Remixed albümünde yer alan William Onyeabor vs. Hot Chip – “Atomic Bomb” şarkısını aşağıda dinleyebilirsiniz.

Luaka Bop’tan Eric Welles ve Yale Evelev’le birlikte DJ Fitz’le Bant Mag.’in kasım sayısında Onyeabor’un müziği üzerine yapılmış röportajımızı buradan okuyabilirsiniz.

Yükleniyor...