Hulu’dan “Ramy” izleyicisine güzel haber

Mısır asıllı Amerikalı komedyen Ramy Youssef’i televizyon dünyasıyla tanıştıran Hulu dizisi, yayın hayatına son sürat devam ediyor. Hulu ve A24 ortaklığının meyvesi yapıma on bölümlük üçüncü sezon onayı verildiği resmen açıklandı. Dizinin aldığı iyi eleştiriler ve kazandığı ödüller nedeniyle (Peabody, Altın Küre) bu karar çok da şaşırtıcı olmasa gerek. 

Ramy Youssef’in kendi deneyimleri ve stand-uplarında anlattığı anılardan ilham alarak yarattığı dizi; Mısır’dan ABD’ye göç etmiş, New Jerseyli bir ailenin ferdi olan Ramy’yi odağına alıyor. İslam gelenekleriyle yetişmiş karakterimiz, sık sık içinde büyüdüğü Müslüman toplum ile Amerikan yaşam tarzı arasında sıkışıp kalıyor. Başroldeki Youssef aynı zamanda yapımcı, yönetmen ve senarist kadrosunda da yer alıyor.

Dizinin ikinci sezonunun 28 Temmuz’da açıklanacak Emmy adaylarında öne çıkması bekleniyor. Gerçek hayatta da Müslüman olan ödüllü aktör Mahershala Ali, geçtiğimiz sezon kadrodaydı. Youssef’in yanı sıra Mahershala Ali’nin de adaylık şansının yüksek olduğu söyleniyor.

Yazı: Merdan Çaba Geçer