Ian McKellen, "LoTR" dizi uyarlamasında Gandalf'ı yeniden canlandırmak istiyor

Amazon’un büyük yankı uyandıran yeni Lord of The Rings dizi projesi, serinin film uyarlamasının başrol oyuncularından Sir Ian McKellen’ın ilgisini çekmiş gibi gözüküyor.

BBC Radio2’da  Graham Norton’ın programına konuk olan McKellen, Amazon’un Lord of The Rings uyarlaması hakkında ilk kez konuştu. Kendisine yöneltilen, ekranda Gandalf’ı başka bir kişinin canlandırması konusunda nasıl hissediyor olduğu sorusuna verdiği “Hangi başka kişi?” yanıtıyla bu rolü yeniden oynamak için istekli olduğunu gizlemeyen McKellen, henüz herhangi bir yapımcının kendisine ulaşmadığını söyledi. “Gandalf 7000 yaşının üstünde, ben henüz o kadar da yaşlanmadım” diyen ünlü oyuncu, söz konusu projede yer alabilmek için ilk adımı atmış durumda.

Gandalf karakterini üç Lord of The Rings filminde canlandırdıktan sonra The Hobbit serisinde de yine kameraların karşısına aynı karakterle geçen McKellen, 2002 yılında Gandalf performansıyla Oscar adaylığı kazanmıştı. Önümüzdeki bahar aylarında vizyonda olacak animasyon film Animal Crackers‘ın seslendirme kadrosunda bulunan McKellen, Shakespeare’in Hamlet oyununun günümüz uyarlaması olarak kurgulanan Hamlet Revenant filminde de rol alacak.