İCAF yaklaşıyor, söyleşi programında hangi çizerler var?

İstanbul Comics and Arts Festival için geri sayımı sürdürüyoruz. Yaratıcılık adına sayısız etkinlik, atölye ve dahasını meraklıları ile buluşturmaya hazırlanan İCAF’ın merakla beklenen bir diğer bölümü ise Türkiye ve yurt dışında üretimleri ile dikkat çeken çizerler, illüstratörler ve sanatçıları ağırlayacakları söyleşiler. Emrah Ablak’tan Sedat Girgin’e, Erdil Yaşaroğlu’ndan Kutlukhan Perker’e günümüzün birçok yetenekli ismini ağırlayacak İCAF’ın söyleşi programı karşınızda.

Geçtiğimiz sene Moda’daki All Saints Kilisesi’nde gerçekleşen ve katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği söyleşiler, bu yıl da aynı mekanda gerçekleşecek. Bu sene de İCAF boyunca düzenlenecek olan söyleşilerde konuk olacak isimlere, katılımcılar diledikleri gibi soru sorabilecek. Söyleşi programının detayları çok yakında belli olacak.

Emrah Ablak, Ethem Onur Bilgiç ve Furkan Birgün söyleşisi 

İstanbul Comics and Arts Festival’da Bant Mag. çizer ekibinden Ethem Onur Bilgiç ve Furkan Birgün’ün moderasyonuyla gerçekleşecek söyleşide karikatür dünyasının deneyimli isimlerinden Emrah Ablak konukları olacak. L-Manyak, Uykusuz gibi mizah dergilerinde yaptığı çizimler ve kendine has espri anlayışıyla tanınan Emrah Ablak, aynı zamanda karikatürlerinin yer aldığı birçok toplama kitap da yayınlamıştı. Bu arada, İCAF kapsamında Ethem Onur Bilgiç ve Furkan Birgün‘in birlikte yer alacakları ayrı bir söyleşinin de olacağını söylemiş olalım.

ablak4

Kutlukhan Perker ve Erdil Yaşaroğlu da İCAF’ta 

Söyleşi programında yer alan iki önemli isim de Kutlukhan Perker ve Erdil Yaşaroğlu olacak. Bugüne kadar Gırgır, Fırt, Leman ve daha birçok farklı yayın için yaptığı illüstrasyon ve karikatür çizimleri yapan Kutlukhan Perker‘in aynı zamanda yurt dışında da The New York Times, The Wall Street Journal, The Washington Post, The New Yorker gibi yayınlarda yer almıştı. Çizdiği eğlenceli karakterler ile nam salan Erdil Yaşaroğlu, bu senenin merakla beklenen isimlerinden olacak. Erdil Yaşaroğlu, küçük yaşında başladığı çizimlerine halen aktif olarak devam ediyor.

9

Bant Mag. çizerlerinden Sedat Girgin ve çizgi roman çizeri Yıldıray Çınar da söyleşi programında

Özellikle çizdiği çocuk kitapları ile son dönemde Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında da çeşitli ödüller alan Bant Mag. çizeri Sedat Girgin, İCAF kapsamında All Saints’te olacak. Kendine has tarzı ile illüstrasyon dünyasında dikkat çeken Girgin, geçtiğimiz aylarda edebiyat alanın en prestijli ödüllerinden Hans Christian Andersen Ödülü’ne 2018 yılı adayı olmuştu. Birçok DC Comics ve Marvel uyarlamasının çizimlerini yapan ve yurt dışında da sayısız projede yer alan Yıldıray Çınar, bu sene de İCAF katılımcıları ile buluşacak. Çizgi roman tutkunlarının merakla buluşmayı bekledikleri söyleşiyi kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

pjimage (9)

Söyleşi programında başka kimler var? 

Çizgi romanları ile ünlü yayınevi Image Comics’in Rise of the Magi isimli çizgi romanı için yaptığı çizimlerle tanınan Sümeyye Kesgin; geçtiğimiz yıl yayınlanan Şehzade Yangını ve bu seneki çizgi romanı Kasap ile haberlerini aldığımız Selçuk Ören ve Penguen dergisindeki genç çizerlerden Cem Güventürk’ün bir arada yer alacağı söyleşi de İCAF programında yer alıyor. Moda’daki All Saints’te söyleşileri gerçekleşecek isimler arasında ayrıca, moda dünyasında İstanbul temalı tişörtleri ile ismini duyuran deneyimli grafik tasarımcı Esen Karol’un Çağıl Ömerbaş ve Ali Paşaoğlu ile birlikte yer alacağı sohbet, Dubaili illüstrasyon sanatçısı Hicham Habchi’nin söyleşisi ve Ankaralı bağımsız illüstratör Beril Ateş’in söyleşisi yer alıyor.

İCAF’ın tek günlük ve kombine biletlerine www.dsmticket.com adresinden ulaşabilir, detaylı bilgi için www.icaf.com.tr‘yi ziyaret edebilirsiniz.