ICAF'ta 4 nefis atölye: İllüstrasyon, hand lettering, animasyon ve kağıt kesme

Geri sayımını yaptığımız İstanbul Comics and Arts Festival kapsamında gerçekleşecek olan atölyeler arasından 4 nefis öneriyle karşınızdayız.

Üç gün boyunca Moda’daki Club Quartier’de gerçekleşecek olan İstanbul Comics and Arts Festival’da katılımcıları bekleyen etkinlikler arasında sabahtan akşama kadar sürecek olan atölyeler de yer alıyor. Yetişkin ziyaretçilerin yanı sıra çocuklar için de gerçekleşecek atölyelerin bulunduğu İCAF’taki atölye programından sizler için seçtiğimiz 4 nefis atölye huzurlarınızda.

Hand Lettering Workshop / Faber Castell Stantı

Kaligrafi dünyasının büyüleyici tasarımları olarak karşımıza çıkan nefis yaratıcılıktaki yazılara ve tasarımlara hayranlıkla baktığınızı biliyoruz. İCAF kapsamında bu yazıları nasıl yaratacağınızı öğrenme şansını yakalayabileceğiniz hand lettering atölyesi, bu yıl Faber Castell’in katkılarıyla gerçekleşecek. Festival alanına kurulmuş olan atölye alanında tasarımcı Manolya Urkan tarafından verilecek olan atölyenin detayları için festival programına göz atın.

WhatsApp Image 2017-08-30 at 13.06.47

İllüstrasyon atölyesi / İCAF Workshop Alanı 

Geçtiğimiz yılın rağbet gören atölyelerinin başında gelen illüstrasyon atölyesi, bu sene Piknik Works tarafından gerçekleştirilecek. Oğul Öztunç ve Atıl Akgündüz’ün vereceği atölyede, günümüzün en popüler yaratıcı sanatlarından olan illüstrasyona dair birçok detayı keşfetme imkanı bulacaksınız. Digital ve analog olarak çizim yapabilmek, illüstrasyon dünyasına dair merak ettiklerinizi öğrenmek için bu nefis atölyeyi kaçırmayın.

Animasyon atölyesi / İCAF Workshop Alanı 

Özellikle sinema dünyasından aşina olduğumuz animasyon dünyası, yaratıcılık adına sınır tanımayan bir dünyanın kapılarını size açıyor. Animasyon video yapmak, oynatmak ve kendi yaratıcılığınızı animasyonla birleştirme şansı yakalayabileceğiniz animasyon atölyesi Tektotonik oluşumu tarafından gerçekleştirilecek. Festivalin merakla beklenen etkinliklerinden biri olan animasyon atölyesinin ne zaman gerçekleşeceği ile ilgili detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Kağıt kesme atölyesi / İCAF Workshop Alanı 

Festivalin en eğlenceli atölyelerinden biri olan kağıt kesme atölyesi, büyük-küçük herkesin katılmak isteyeceği etkinliklerden olacak. Papier Atelier tarafından gerçekleştirilecek atölyede, dilediğiniz renkte kağıtları, istediğiniz şekillerde kesip, yeni şekiller yapmayı öğreneceksiniz. Kağıtlarla nefis yaratıcılıkta çalışmalar ortaya çıkarırken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.