“Idiot Prayer” konseri öncesi Nick Cave’den mektup var

Geçtiğimiz ay Londra’daki Alexandra Palace’ta kaydedilen Nick Cave’in solo piyano konseri 23 Temmuz’da tek sefere mahsus dijital ortamda izlenebilecek. Merakla beklenen bu konserden, Nick Cave’i Alexandra Palace’ın ihtişamlı mekânlarından yürüyerek piyanosunun başına geçerken gördüğümüz bir fragman paylaşıldı.

Fragmanla birlikte hayranlarına bir mektupla sesleniyor Nick Cave ve Idiot Prayer ismini verdiği bu konserin geçtiğimiz yıllarda düzenlediği Conversations With… serisinden ilhamla ortaya çıktığını anlatıyor. Bu performanslarında şarkılarını, “kelimelerin ifadesine odaklanarak esas formlarına döndürdüğünü” söylüyor. Idiot Prayer konserinde hem Bad Seeds hem Grinderman’in kimi az bilinen bestelerine uzanan bir setlist dinleyeceğimizi hatırlatalım. 

Görüntü yönetmenliğini Robbie Ryan’ın kurgusunu Nick Emerson’ın üstlendiği performans Idiot Prayer ismini taşıyor. Bilet alarak deneyimlenebilecek solo Nick Cave konseri, yayın başladığı an itibariyle durdurma, geri alma ya da sonra tekrar izleme gibi opsiyonlara sahip olmayacak. Üç farklı saat kuşağı için belirlenen seanslara ve bilet bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.