IDLES’dan The Beatles ve The Strokes coverları

Bristol çıkışlı IDLES’ın yeni albümü ULTRA MONO için geri sayımda son bir aya girmişken, gruptan sürprizler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda albümün dördüncü teklisini Michel Gondry imzalı animasyon klibiyle paylaşan ekip, bu kez meşhur Abbey Road stüdyosunda kaydettiği canlı performans videolarıyla karşımızda.

Yeni albümden “Mr. Motivator”, “Grounds” ve “A Hymn” gibi bir süredir çalma listelerimizin olmazsa olmazı haline gelen parçaların yanı sıra önceki albümlerden birçok favoriyi de seslendirmiş IDLES. Ama başka güzellikler de var. The Beatles’ın “Helter Skelter”ı ve The Strokes’un “Reptilia”sı için yapılmış bangır bangır coverları da bu seansta dinliyoruz. “Lock-In Sessions” kapsamında üç ayrı canlı yayınla gerçekleşen Abbey Road performansından tam 33 ayrı video YouTube’a yüklendi. Bunlar arasında yoldaki albümden henüz yayımlanmamış birkaç parçayı da ilk kez duymak mümkün. 

Karantine sürecinde YouTube’u zevkli ve yaratıcı içeriklerle donatan IDLES’ın Balley TV ve Dumb & Drumber gibi formatlarıyla henüz tanışmamış olanları hızlı bir şekilde buraya alalım. IDLES gitaristi Mark Bowen’la yaptığımız röportaj da önümüzdeki günlerde yayımlanacak Bant Mag. eylül sayısında olacak!