İkinci MultiRAID buluşması “Sınırda Seyir”, 21 Ağustos Pazartesi günü başlıyor

İlki geçtiğimiz yıl, İstanbullu oluşum A.I.D ve Berlin’den tüm dünyaya yayılan Multiversal işbirliğiyle yüzden fazla sanatçının katılımıyla gerçekleşen MultiRAIDkapsamlı ve heyecan verici bir programla geri dönüyor. Sınırda Seyir konseptiyle hazırlanan ikinci MultiRAID buluşmasına İzmir, Çeşme Köy ev sahipliği yapıyor.

21 Ağustos Pazartesi başlayacak ve bir hafta boyunca üç farklı sahnede devam edecek olan MultiRAID2, ses odaklı performansların yanı sıra birçok atölye çalışması, söyleşi ve sunuma da programında yer veriyor. Multiversal’ın 2018’in bahar aylarına kadar devam edecek MultiDOM turnesinin ilk etkinliği olacak MultiRAID2, bu sene A.I.D. ve Multiversal’a eşlik eden Drept ve Pixie’yle birlikte mümkün olduğunca farklı uçlara uzanan bir programla karşımıza çıkıyor.

MultiRAID2 kapsamında canlı performans sergileyecek isimler arasında RAW, Şevket Akıncı, Efe Demiral, Gözel Radio, Serdar Ateşer, İskeletor, Burkay Yalnız, Görkem Özdemir, TKO, Ozan Aktuna, Zoo Psychology gibi birçok isim bulunuyor. Bir hafta sürecek etkinlik kapsamında gerçekleşecek söyleşi ve atölyelerden bazıları da şöyle:

Can Batukan ve Volkan Çağlayan ile “Felsefi Gürültü: Punk, Post-punk, Industrial, Noise ve Felsefi Arka Planı” (23 Ağustos Çarşamba)

Şevket Akıncı ve Yaprak Melike Uyar’la “Siyahi Hareket ve Ruhani Arayışlar Etkisinde Özgür Caz” (24 Ağustos Perşembe)

Selçuk Artut ve Alp Tuğan’la “Tekniğin Olanaklarındaki Büyük Sıçramanın Eşiğinde Müzik ve Teknoloji Felsefesi” (27 Ağustos Pazar)

Volkan Ergen’le “Klasik Türk Müziğinde Kullanılan Ritmik Zamanlar ve Ortadoğu’daki Geleneksel” Tartımları (27 Ağustos Pazar)

Kıvanç Tatar ve Philippe Pasquier ile “Yapay Zeka ile Müzik Araştırmaları” (27 Ağustos Pazar)

MultiRAID2 için hazırlanan nefis tanıtım klibini aşağıdaki bağlantıdan izleyebilir, buradan etkinlik programına dair detaylı bilgi için Facebook sayfasına da ulaşabilirsiniz.