İkinci "Stranger Things" sezonunun ilham kaynaklarından biri "Indiana Jones" olacak

Henüz resmi bir açıklama gelmese de Netflix’in hit dizisi Stranger Things‘in ikinci sezonu için meraklı bekleyiş sürüyor. Dizinin yaratıcıları olan Matt ve Ross Duffer, ikinci sezonda Indiana Jones and The Temple Of Doom filminden esinlendikleri bazı detaylar olacağını açıkladı.

1980’lerin Indiana eyaletinde geçen ve John Carpenter, Steven Spielberg ve George Lucas gibi korku ve bilim kurgu sinemasının öncü isimlerine saygı duruşu niteliğinde olan dizinin yeni sezonu, ilk sezonun bir yıl sonrasında geçiyor olacak. IGN’e bir röportaj veren Duffer Kardeşler, yeni Stranger Things sezonunun 1984 yılında yayınlanmış bazı filmlerden ilham alacağını açıkladı. Matt Duffer özellikle 1984 yazında yayınlanan sinema filmlerinin muhteşem olduğunu ve dizide o dönemin filmlerinin büyüsünü yakalamaya çalışacaklarını söyledi.

Söz konusu yıldan özellikle Spielberg’in çektiği Indiana Jones and The Temple Of Doom filmini referans olarak gösteren Duffer, bu filmin Raiders filminden daha karanlık olmasını sevdiğini dile getirdi. Filmin o dönem bazı çocukları epey etkilediğini, hatta travmaya soktuğunu hatırlatan Duffer, filmle ilgili en çok sevdiği şeylerden birinin de bu detay olduğunu sözlerine ekledi. Matt Duffer röportajda yanlış anlaşılmamak adına, niyetlerinin çocukları travmaya sokmak olmadığını sadece ilk sezona göre daha karanlık bir Stranger Things beklememiz gerektiğini söyledi.

https://www.youtube.com/watch?v=WFFgSu2fnGI