Illustrative Today'in "Kurgu illüstrasyon" eğitim programı için son başvuru tarihi 12 Temmuz

2015’in başlarında Saeed Ensafi ve Sahar Bardaie tarafından İstanbul’da kurulan bağımsız kültür ve sanat organizasyonu Illustrative Today, 19 Temmuz – 6 Eylül tarihleri arasında yeni bir eğitim programı düzenliyor. “Kurgu İllüstrasyonda Form ve Tasarım Prensipleri” isimli programa katılmak isteyenlerin 12 Temmuz’a dek başvurularını yapması gerekiyor.

Bir görsel anlatım dili oluşturabilmiş çeşitli illüstrasyon sanatçılarının çalışmalarının farklı açılardan analiz edileceği programda yeni, deneysel ve yaratıcı yöntemler bulmaya teşvik eden çağdaş kurgu illüstrasyona dair temel bilgilerle birlikte illüstrasyon ve tasarımın ilişkisi de mercek altına alınacak.

Eğitim programına katılanlar, daha önce dünyaca tanınmış sanatçıların çizimlerinin yer aldığı kitaplar için yeni çizimler hazırlayacağı “redesign project” dahilinde üretimler yapacak. Seçilen kitapların el yapımı yeni baskıları tüm detaylarıyla öğrenciler tarafından hazırlanacak ve anlamla birlikte görsel dil de bozulmadan yeni bir tasarım oluşturulması hedeflenecek.

Kontenjanın 10 kişiyle sınırlı olan programa katılmak için başvuru talebinizi [email protected] adresine gönderebilirsiniz!