“Indiana Jones 5” kadrosu genişlemeye devam ediyor

Kırbaçlar ve fötr şapkalar hazırsa, gelmiş geçmiş en meşhur blockbusterlardan Indiana Jones’un yeni filmi için geri sayım başlasın. Neredeyse 20 yıllık bir zaman diliminin ardından çekilen Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008) umulanı vermemişti ama serinin henüz ismi bilinmeyen 5. halkası için oluşturulan kadro şimdiden beklentileri yükseltmiş durumda.

Harrison Ford’un bir kez daha sinema tarihinin en sevilen arkeoloğunu canlandıracağını; baş karakterlerden birine hayat veren Phoebe Waller-Bridge’in yanı sıra kadronun Mads Mikkelsen, Boyd Holbrook, Shaunette Renée Wilson ve Toby Jones gibi isimleri barındırdığını işitmiştik. Çekimleri şu aralar devam etmesine rağmen üzerindeki sır perdesi kalkmayan yapıma eklenen son oyuncu ise Antonio Banderas oldu. Tıpkı diğer isimler gibi, onun da nasıl bir karaktere hayat vereceği henüz bilinmiyor.

Pedro Almodóvar filmi Dolor y gloria ile bir önceki Cannes Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne uzanan Banderas’ı son olarak Hitman’s Wife’s Bodyguard isimli aksiyon / komedide izlemiştik.

Seride ilk kez Steven Spielberg dışında bir yönetmen kamera arkasında

İlk 4 filmin rejisini üstlenen Steven Spielberg, serinin bu halkasını yönetmekten ani bir kararla vazgeçip, yapımcı kimliğiyle projede yer almayı seçmişti. Ondan koltuğu devralan isim ise James Mangold.

Cannes ve Sundance seçkisinde yer alan ilk uzun metrajı Heavy’nin ardından Hollywood’un radarına giren, Girl Interrupted ve Walk the Line gibi filmlerle oyuncu yönetimindeki başarısını kanıtlayan Mangold’un; Wolverine efsanesine yeni katmanlar kazandıran Logan ile senarist, En İyi Film kategorisine sızmayı başaran Ford v Ferrari ile yapımcı kisvesinde, 2 adet Oscar adaylığı bulunuyor.

Bu arada 40 yıl önce bestelediği Raiders of the Lost Ark tema müziği dâhil, eserleri artık kulaklara marş olmuş efsanevi besteci John Williams’ın, kendisine ait 4 filmlik mirası, yeni film için hazırlayacağı çalışmalarla devam ettireceğini ekleyelim.

Filmin 29 Temmuz 2022’de gösterime girmesi bekleniyor.

Yükleniyor...