Isınma turu: Sin Fang, Sóley & Örvar Smárason

Geçtiğimiz sonbaharda İstanbul’a gelen ve buğulu vokalleriyle Nordik müzikseverlerin kalbine tahtını inşa eden Sóley, 12 Nisan’da – yani yarın akşam!-  bu sefer yanına iki İzlandalı dostunu daha alarak Zorlu PSM Studio sahnesinin konuğu olacak.

mengi-gallery_TimotheeLambrecq-9-e1513780684921

Solo projesi Sing Fang ile tanınan Sindri Mar Sigfusson ve deneysel Múm grububun kurucularından; Benni Hemm Hemm, Singapore Sling, FM Belfast, Represensitive Man gibi pek çok başka grupta da karşımıza çıkan Örvar Smárason’un Nordik esintili elektronik pop prensesi Sóley ile olan, eskiye dayalı dostlukları müzikal yolculuklarında da beraber yürümelerini sağladı.

sin-fang-soley

Üçlü geçen sene dostluklarını müzikal bir işbirliği ile pekiştirerek, her ayın sonunda beraber kaydettikleri bir tekliyi yayınlamaya başlamışlardı. Üç ismin bugüne kadar sırayla öne çıkarak parçayı yönledirdikleri, bir nevi rotasyon içeren özel bir formatla yayınladıkları tekliler geçtiğimiz aylarda 12 şarkıdan oluşan “Team Dreams” albümünde bir araya geldi. İzlandalı üçlünün folk ile fütürist pop’u harmanlayan ve duygu yüklü seslerden oluşan bu albümü aynı zamanda aylık frekansla yayınlanan teklilerden oluşan yaratılma süreciyle de epey dikkat çekti.

Yarın akşam üçlünün önce teker teker solo projeleri ile başlatacakları, finalde ise bir araya gelerek Team Dreams albümünden parçaları çalacakları Nordik seslerle dolu bu konser öncesinde bir sıınma turu atmaya var mısınız?