İstanbul Comics & Arts Festival atölye programının detayları karşınızda

Geçtiğimiz sene birbirinden yaratıcı workshop’larıyla ziyaretçilerini ağırlayan İstanbul Comics and Arts Festival’ın 8-9-10 Eylül’de yeniden gerçekleştireceği atölyelerinin programına yakından bakıyoruz.

Moda’daki St. Joseph Lisesi Derneği’nin bahçesinde yer alan Club Quartier’e kurulacak olan festival alanında, yaratıcı ve eğlenceli atölyeler üç gün boyunca düzenleniyor olacak. İllüstrasyon, animasyon, kağıt kesme, bez çanta boyama, origami ve daha birçok atölyeyi bulabileceğiniz İCAF’ın atölye programına bakmadan plan yapmayın.

Festivalin tek günlük ve kombine biletlerini kapıdan ve www.dsmticket.com adresinden satın alabilirsiniz.

icaf_23_09_2016-367

İllüstrasyon atölyesi // Piknik Works – Oğul Öztunç & Atıl Akgündüz
Günümüzün çizim alanında en çok ilgi gören yaratıcı üretimlerinden olan illüstrasyon dünyasında sayısız farklı çizim yapmam imkanı bulunuyor. Doğru malzemeler / ekipmanlar yardımıyla, nasıl başarılı bir şekilde çizim yapabileceğinizi öğrenebileceğiniz illüstrasyon atölyesi İCAF’ın bu sene de merakla takip edilen atölyelerinden olacak.

Animasyon atölyesi // Piknik Works
İCAF’ın en heyecan verici etkinliklerinden biri olan Animasyon Havuzbaşı Gösterimleri’nin yanı sıra festivalde ayrıca, animasyon atölyelerine de katılabileceksiniz. Animasyon video yapımı, kullanacağınız programlar ve dahasıyla ilgili her şeye ulaşabileceğiniz bu atölyeyi kaçırmayın.

Hand Lettering // Manolya Urkan
Sokakta, mekanlar, dergilerde ve daha birçok yerde gördüğünüz nefis el yazılarını hem kendi istediğiniz şekilde, hem de istediğiniz renklerde yazabileceksiniz. En ince ayrıntılarını keşfedeceğiniz hand lettering dünyasını Faber Castelle kalemlerle deneyimlemeye hazır olun.

Kağıt kesme atölyesi // Papier Atelier
Dışarıdan bakıldığında karmaşık gözüken ancak öğrendiğinizde yaratıcı şeyler üretmenizi sağlayacak olan kağıt kesme atölyesinde, daha önce hiç görmediğiniz şekiller yapma imkanı bulacaksınız.

icaf_23_09_2016-202

Kolaj atölyesi
Bir şeyler kesmeyi ve yapıştırmayı seven herkesin mutlaka katılması gereken atölyelerden biri olan kolaj atölyesine katıldıktan sonra verilecek olan malzemeler ve yaratıcılığınızı kullanmanız dışında geriye başka bir şey kalmıyor.

Suluboya atölyesi // Gamze Yalçın
Uzaktan basit gibi gözükse de detaylarını öğrenince başka bir dünyanın içine girdiğiniz suluboyayı keşfetmek için İCAF’taki atölyeyi kaçırmayın. Renklerle keyifli zaman geçirmek için erkenden yerinizi alın.

Mandala atölyesi // Zehra Azbay
Baş döndüren tasarımlar olarak aklımızda kalan mandala tasarımlarını, herhangi bir gereç yardımı olmadan nasıl yapacağınızı öğreneceğiniz mandala atölyesinde, heyecanlı bir keşif deneyimi sizleri bekliyor.

icaf_25_09_2016-312

Origami lambası yapma atölyesi 
Estetik olarak şahane bir görüntüsü olan ancak bir o kadar da karmaşık görünen kağıt sanatlarından olan origami, festivaldeki en ilgi çekici atölyelerden biri olacak. Origamiden bu kez nasıl lamba yapılacağını öğreneceğiniz atölyede, origaminin temellerini de keşfedeceksiniz.

Fanzin // Fanzineist – Deniz Beşer
Dergi kültürünün bağımsız üretimleri olarak bilinen fanzinler, özellikle kendin yap (DIY) kültüründen ilham alarak hazılanması ile biliniyor. İCAF’ta sizin de kendinizin yapabileceği fanzinler yaratabileceğiniz fanzin atölyesine mutlaka göz atın.

icaf_24_09_2016-201

Stencil ve Marker atölyesi // Stencil: Cins ve Hamham – Marker: Gökçe İrten
Özellikle sokaklarda görmeye alışık olduğumuz stencil ve marker çalışmalarının nasıl yapıldığını öğrenebileceğiniz bu atölyeyi kaçırmayın. Belki de en basit görünen atölyelerden biri olan stencil ve marker atölyesi, günümüzün en popüler sanat eylemlerinden biri. İCAF’taki atölye ile ister duvar, ister kağıt, nereyi isterseniz boyama şansını bulacaksınız.

Virtual Reality Art Exhibition // Apollo
Üç boyutlu sanal gerçeklik atölyesi ile İCAF’taki en ilginç deneyimlerden birini yaşayacağınız Apollo Sanal Galerisi’nin alanında, aynı zamanda bir sergi de yer alacak. Bu alanda, üç boyutlu sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak üretilen tasarımlar ise festival boyunca görülebilecek.
icaf_25_09_2016-017

e2 Genç Mühendisler – Lego atölyesi (Çocuklar için)
İCAF’ta çocuklar için hazırlanan e2 Genç Mühendisler – Lego atölyesinde, küçük katılımcılar fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematiğin temellerini Lego’lar yardımıyla eğlenceli bir şekilde öğrenecekler.

Book Binding (Kitap Bağlama) // Hoşaf Atölye
Okumaya bayıldığınız kitaplarınızın size özel bir hale gelmesini sağlayan kitap bağlama atölyesi ile tanışın. Her detayına sizin karar verdiğiniz ve şekillendirdiğiniz kitap tasarımları ile kişisel kitaplarınızı da yaratmış olacaksınız.

icaf_23_09_2016-333