İstanbul - Tel Aviv hattından taze titreşimler

İstanbul ve Tel Aviv çıkışlı 14 müzisyen, uzakları yakın edecek Remotely Close adlı uzunçalar için güçlerini birleştirdi. 7 şarkılık koleksiyonun her parçasında, farklı üsluplarla üretim yapan bir İstanbullu bir de Tel Avivli sanatçı birbiriyle eşleşiyor. Türkiyeli katılımcılar Elif Çağlar, Islandman, Kamufle, Akkor, Ethnique Punch, Kemal Esen ve Çağrı Sertel.

Komşu coğrafyalarda birbirini besleyen seslerle büyüyen müzisyenler, ortak hislerden aldıkları ilhamla, yaşadıkları toprakların işitsel mirasını şimdiki zamanın ruhuna katıyor. Yalnızlık, özlem ve neşe gibi hislerden izler duyuracak Remotely Close hip hop, caz, elektronik müzik etkileşimli Anadolu, Akdeniz ve Orta Doğu tınılarını bir sonik havuzda topluyor.

Pandemi koşullarında, çoğunlukla ev stüdyolarında kaydedilen şarkıların prodüksiyonunu da albüme katkı sağlayan müzisyenler üstlenmiş. İstanbul Kadıköy’den HOOD Base ile Tel Aviv’den Nuweiba Records ve ArtIsrael ortaklığıyla hayata geçirilen proje, 18 Şubat’ta tüm dijital platformlarda dinlemeye açılacak. Ufukta fiziksel kopyalar da görünüyor. Remotely Close 2022 içinde, +1 desteğiyle sınırlı sayıda plak formatında basılacak.

istanbul tel aviv - remotely close

Harika kapak görseli de İsrailli grafik tasarımcı / illüstratör / müzisyen Tal Fogel namıdiğer Taloosh‘un elinden.

Albümde yer alan müzisyenler ve parça listesi ise şöyle:

1. Kutiman & Elif Çağlar – Silkyway
2. Boom Pam & Kemal Esen – Dostum
3. Liraz & Kamufle – Azizam
4. Ethnique Punch & The Uzi Navon Legacy – Medamem
5. Sefi Zisling & Çağrı Sertel – Purple Midnight
6. ZIV & Akkor – Under Sea
7. Alek Lee & Islandman – Strangers