İstanbul’da yarın başlayacak konser maratonuna hazır mısınız?: Zu, Shabazz Palaces, Unknown Mortal Orchestra ve nicesi!

Deneysel tınılardan hip hop’a, psikedelik rock’tan neo-soul’a, dünyanın dört bir yanından heyecan verici isimler bu beş gün boyunca İstanbul’da sahne alacak! Yılın sonlarına gelirken şehirde birbirinden farklı tatları peşi sıra dinleyeceğimiz maratondan önce programınızı yapmanıza yardımcı olacak rehberimiz burada!

Dawn Of Midi
12 Kasım Perşembe // Salon İKSV

Brooklyn çıkışlı üçlü Dawn Of Midi, müziğin özellikle poliritmik taraflarıyla ilgilenmeyi seviyor. Davul, bas ve piyano ile kimi zaman takibi zor ama zihin açıcı üretimler yapan Dawn Of Midi’nin etkileyici canlı performansını İstanbul’da ilk kez dinleme fırsatını kaçırmayın!

Planet of Sound: Mdou Moctar & Shabazz Palaces & DJ Fitz
13 Kasım Cuma // Babylon Bomonti

Bant Mag. ve Babylon’un ortak konser serisi Planet of Sound’un ikinci ayağında Tuareg çıkışlı psikedelik rock müzisyeni Mdou Moctar, Seattle’dan deneysel hip hop ikilisi Shabazz Palaces ve dünyanın dört bir yanından tropikal müzikleriyle DJ Fitz yer alıyor! Gecenin açılışında da Bant Mag. ekibi DJ kabininde olacak!

https://www.youtube.com/watch?v=rRSuVOZUMiI

Hiatus Kaiyote & Lara Di Lara
13 Kasım Cuma // Salon İKSV

Enstrüman hakimiyeti konusunda günümüzün en ilgi çekici ekiplerinden biri olan Avustralyalı neo-soul topluluğu Hiatus Kaiyote, İstanbul’a ikinci ziyaretini bu hafta gerçekleştiriyor. Hiatus Kaiyote’den önce de Lara Di Lara sahnede olacak!

Nova Muzak 17: Zu & Fire!
14 Kasım Cumartesi // Borusan Müzikevi

Borusan Sanat ve Kod Müzik’in deneysel üretimlere eğildiği Nova Muzak konser serisinin bu ayki konukları, sahnede adeta devleşen iki ekip. İtalyan üçlü Zu, yirmiye yakın albümü geride bıraktığı kariyerinde temposu yüksek, kimi zaman agresif ve dinleyicisini harekete geçirebilen albümlere imza attı. Deneysel caz denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Mats Gustafsson’un projelerinden biri olan Fire! da özgür doğaçlama alanında eşine az rastlanır deneyimlerden birini yaşatmak üzere Borusan Müzikevi’nde olacak.

https://www.youtube.com/watch?v=so5NgqbdsMs


Kasım’da İki Gün: Deradoorian & Eric Copeland & Vom Grill & Grup Ses Beats & DJ Fitz & Çerikunda
14-15 Kasım // Arkaoda

Bant Mag. ve Arkaoda’nın iki günlük festivallerinin sıradaki ayağı 14-15 Kasım haftasonunda! Kasım’da İki Gün’ün konukları, canlı performanslarıyla eski Dirty Projectors üyesi Angel Deradoorian’ın solo projesi Deradoorian, Black Dice’tan tanıdığımız ve her daim sürprizleriyle karşımıza çıkan Eric Copeland ve Belçikalı sanatçı Dennis Tyfus’unVom Grill projesi olacak. İlk günün programındaysa DJ kabininde DJ Fitz, Grup Ses Beats ve Çerikunda var!

Unknown Mortal Orchestra & The Away Days
16 Kasım // Salon İKSV

Indie rock sahnesinin son yıllarda en popüler ekiplerinden Unknown Mortal Orchestra, ilk İstanbul konserini 16 Kasım Pazartesi gecesi Salon İKSV’de veriyor. UMO öncesinde de söz konusu alanda yerli sahnenin en dikkat çeken gruplarından The Away Days sahnede!