İşte Pembe Hayat KuirFest’in 10. yaş afişi

Kuir sinemaya verdiği destekle ülkede nefes alacak güvenli ve yaratıcı alanlar kurmaya devam eden Pembe Hayat KuirFest, bu sene 10. yaşını kutluyor! Biz de nice nice 10 yıllara diyoruz! Ankara için tarihler 23 – 36 Eylül, İstanbul içinse 30 Eylül – 3 Ekim olarak ilan edildi. Her sene olduğu gibi bu yıl da dünyadan ve Türkiye’den sıkı bir kuir seçki perdelere yansıtılacak. Programın yakında duyurulacak detayları için beklemedeyiz.

Festivalin geride bıraktığı yıllardan çeşitli izler taşıyan afişi de işte karşımızda. Bella Demhat, tasarladığı afişin üretim sürecini şu sözlerle açıklamış:

“Öncelikle festivalimizin 10. yılı kutlu, mutlu olsun. Nice 10 yıllarımız olsun. KuirFest’in yeri çok ayrıdır bende. 10. yılını görmek ve onun afişini hazırlamak çok heyecan verici oldu. İltica sürecimde bir şekilde resim yapmaya başladım. Daha kuir-trans çizgiler, renkler kullanmak, görünmeyen, sansürlenen yerlere değinmek benim sanatım olmazsa olmazı. Afişin ilhamı da tam buradan geliyor bence. Neden böyle bir afiş? Aslında afişini derinlerine inerseniz bazı sürprizler bulabilirsiniz. 10 yıllık sürecimizden ufak ufak sürprizler, renkler… Hazırlama süreci biraz farklıydı. Benim uzakta oluşum, çok orada olamayışım bir tedirginlik yaratsa da KuirFest’i ve Pembe Hayatı sürekli takip ediyor olmam, hala KuirFest ve Pembe Hayat’ın aktivisti olmam, nasıl bir şey yapmam gerektiğinin önünü açtı ve ben bir fikirle geldim ve ekip fikri sevdi. Sonrasında bu afiş çıktı. Şimdi ise afiş sizlerle. Umarım siz de seversiniz ve #gönlünüz10da olur. Benim  gönlümün nerede olduğunu söyleyerek bitireyim sözlerimi: #Gönlüm10dadır !”

KuirFest’in 10. yaş heyecanını siz de #Gönlüm10dadır hashtag’iyle paylaşabilirsiniz.

Yükleniyor...