KuirFest kapsamında eğlenceli bir atölye: "Kendime Kimlik Yaptım"

14-24 Ocak tarihleri arasında Ankara ve İstanbul’da gerçekleşecek KuirFest kapsamında ilginç bir atölye gerçekleşecek. Dramaqueer Sanat Kolektifi’nden Hülya Dolaş ve Volkan Eray’ın gerçekleştireceği “Kendime Kimlik Yaptım” atölyesi, 17 Ocak’ta Ankara’da Torun’da cinsiyet kimliğinin kalıplarını yıkacak.

Kolektif, atölyeye katılacak kişilere pembe ve mavi renklerinden hiçbir şekilde feragat edemeyen nüfus cüzdanlarının, bilindik sınırlarını yok sayarak kendi kimliklerini hazırlama imkanı sunacak. Hem tasarımının hem içeriğinin kişinin isteğine göre hazırlanacağı “Kendime Kimlik Yaptım” atölyesiyle ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

“Dramaqueer Sanat Kolektifi nedir?” diye soranları da aşağıya alalım.

Geçmişleri çok evvele dayanan bir grup sanatçı ve aktivistten oluşan Dramaqueer Sanat Kolektifi 2015′ te kuruldu. Kolektif üyeleri AGUSAD (Antakya Güncel Sanat Derneği) ‘ın kurucu üyeliğini yapıp birçok sanat etkinliğine ev sahipliği yapmıştır. Kolektif Cuma Kaya, Hülya Dolaş ve Volkan Eray  tarafından kurulmuş ve yeni katılımcılarla ortak üretime açıktır.Toplumsal cinsiyet ve beden politikaları üzerine sanatsal üretim şekillerine, popüler olanı da ekleyerek yol alan kolektif üyeleri “drama meyilli” hallerini queer tavırlarıyla birleştirmektedir.

1934051_917776184959163_5034335838052957870_n

Yükleniyor...