“It’s Always Sunny In Philadelphia”, 15. sezon onayını kaptı

It’s Always Sunny In Philadelphia dizisinin hem oyuncusu hem de yürütücü yapımcısı Rob McElhenney geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajında ekibin pandemi sürecini nasıl yaşadığını izleyeceğimiz özel bir bölümün yolda olduğunu söylemişti. Bu haberin kısa bir süre sonrasında It’s Always Sunny in Philadelphia’nın FX’le 15. sezon için anlaşmaya vardığı duyuruldu. Glenn Howerton, Charlie Day, Kaitlin Olson ve Danny DeVito’yu bir araya getiren dizi, böylece Amerikan televizyonlarının en uzun soluklu canlı aksiyon komedi dizisi olarak yeni bir rekorun sahibi oldu.

Dizinin bu anlaşmayla birlikte geride bıraktığı komedi dizisi, ABC’nin 1952-1966 arası yayımladığı The Adventures of Ozzie and Harriet’i. Yani Always Sunny, yaklaşık 55 yıllık bir rekoru kırmayı başardı. Gelen haberler, dizinin 15. sezonunun 2021’de yayımlanacağına işaret ediyor. 16. sezon için kanalla görüşmelerin sürdüğünü hatırlatalım.

Yeni sezondan önce izlememiz olası görünen “pandemi özel” bölümüne dair Rob McElhenney’nin verdiği ipuçları da şöyle: 

“Aslında dizinin ‘The Gang Gets Quarantined’ (9. Sezon 7. Bölüm) adlı bölümünde ekip barda kendi karantinasını yaşamıştı. Philadelphia’da büyük bir grip salgını vardı, şu an yaşadığımıza biraz da olsa benzer şeyler. Merak etmeyin geri döndüğümüzde tam da Always Sunny’de yaşanabilecek şekilde bu durumu ele alacağız.”

Yazı: Betül Kamış