Jack White, Glastonbury konserinde Metallica'yı ''Enter Sandman''le selamladı

Jack White Glastonbury konserinde, festivalde yer alması büyük bir tartışma konusu haline gelen Metallica’nın hit şarkılarından ”Enter Sandman”in bir kısmını çaldı.

Bu seneki Glastonbury festivalinin headliner’ı olan Metallica, festivalcilerin çok büyük tepkileriyle karşılaştı. Grubun solisti James Hetfield’ın avlanırken fotoğraflarının internete düşmesiyle birlikte grubun turnesindeki birçok noktada konserler protesto edilirken, Glastonbury’nin sadık kitlesinden büyük bir kalabalık da Metallica’nın Glastonbury ruhuyla alakasız olduğunu iddia etmişti.

Festivalde sahne alan Jack White, The White Stripes şarkısı ”Cannon”la ”Enter Sandman”ın riff’ini birleştirerek konserde çaldı. Aşağıda Jack White’ın konserinin tamamı yer alıyor. Tabii birkaç gün içerisinde Glastonbury yetkilileri tarafından video Youtube’dan silinebilir. Video’nun 45. dakikasında ”Enter Sandman” riff’ini dinleyebilirsiniz!

http://youtu.be/z2nmKqaH0_s

Metallica’nın Glastonbury katılımcılarından gelen eleştirilere karşılık hazırladığı, tilki avı konseptli video’yu da aşağıda görebilirsiniz.