Jake Gyllenhaal, roman uyarlaması “Lake Success”te başrolde

Jake Gyllenhaal’u televizyon ekranında izleyeceğimiz ilk yapım, HBO’da yayınlanacak bir mini dizi olacak.

Son olarak Netflix filmi Velvet Buzzsaw’da izlediğimiz oyuncu, aynı zamanda yapımcı kadrosunda da yer alacağı Lake Success dizisinde karısı ve otistik çocuğunu geride bırakıp ABD’yi dolaşarak üniversitedeki sevgilisinin peşine düşen bir karakteri canlandıracak. Gary Stehyngart’ın aynı isimli romanından uyarlanacak dizinin senaryosu da Stehyngart ve Tom Spezially ortaklığıyla yazılıyor.

Gyllenhaal, daha önce Inside Amy Schumer ve Man vs Wild dizilerine konuk olmuş ama kendini canlandırmıştı. Dizinin bir diğer yapımcısı Riva Marker’la ortak bir açıklama yapan Jake Gyllenhaal, romandaki karakter yazımının insanın karmaşıklığını ve kendi içindeki çelişkilerini açık bir şekilde gözler önüne serdiğini vurguluyor. HBO’nun da geride kalan yirmi yıla damga vurmuş yapımlara ev sahipliği yaptığını hatırlatan ikili, bu dizi için kanalla çalışıyor olmaktan duydukları heyecanı dile getiriyor.

Jake Gyllenhaal, yakında vizyona girecek Spider-Man: Far From Home filmiyle de Marvel’ın sinematik evrenine adım atıyor. Çizgi roman tutkunlarının favori kötülerinden Mysterio’yu canlandıracak Gyllenhaal’lu Spider-Man: Far From Home fragmanı aşağıda.