Jake Gyllenhaal’lu “Snow Blind” uyarlamasının detayları belli oldu

Jake Gyllenhaal’un yeni projesinin, BOOM! Studios kataloğunda yer alan Snow Blind isimli çizgi romandan uyarlanacağını geçtiğimiz ay duyurmuştuk. Altı büyük stüdyo arasında yaşanan yoğun bir ihale savaşının ardından, Ollie Gyers ve Tyler Jenkins’in aynı adlı grafik romanına dayanacak filmin haklarını, Apple’ın kazandığı açıklandı. Apple TV+’da izleneceği kesinleşen proje, ilk detaylarıyla heyecan uyandırıyor.

Prisoners ve Running On Empty’nin buluşması” olarak tanımlanan Snow Blind, Alaska’nın sakin bir kasabasında sıradan bir hayat yaşayan, Teddy isimli bir genci odağına alıyor. Babasının yer aldığı bir fotoğrafı internete yükleyen Teddy, şans eseri, kendisinin ve ailesinin tanık koruma programında yer aldığını öğreniyor. İntikam arayan bir adam ve FBI ajanları kasabayı istila ettiğinde de babasının sandığı kadar sıradan biri olmadığının farkına varıyor.

İlk filmi Den skyldige (The Guilty) ile oldukça iyi reaksiyonlar alan İsveçli yönetmen Gustav Möller, Snow Blind ile Amerikan çıkarmasını yapacak. Grafik romanı uyarlayacak isim ise ödüllü yazar Patrick Ness… Yazar, kendi romanı A Monster Calls’un adaptasyonuyla sinema dünyasına adım atmıştı. Kendisinin bir diğer eserinden filme dönüştürülen Chaos Walking de Tom Holland, Mads Mikkelsen ve Daisy Ridley’den oluşan kadrosuyla 2021’de vizyona girecek.

Bir diğer BOOM! Studios materyali olan çizgi roman Memetic’in film haklarını da ocak ayında Seth Rogen’ın yapım şirketi Point Grey Pictures elde etmişti.

Yazı: Merdan Çaba Geçer