Jam Session 2020’nin ilk hafta programında sizi neler bekliyor?

Jam Session’ın Mart ayı boyunca takip edilebilecek etkileyici programına İstanbul’un iki yakasında konumlanan Ağaç Ev, arkaoda, Bant Mag. Havuz / Bina, Blok Mekan, House of Fuzuli (Backyard), Nayah ve Salon İKSV ev sahipliği yapacak. Konserler, partiler ve söyleşilerle heyecan dolu bir takvim önümüze koyan Jam Session’ın ilk haftasında sizi nerede ne bekliyor, gelin bakalım.

6 Mart Cuma akşamı, Jam Session’ın bu seneki heyecan verici Salon İKSV programının ilk performansı var ve bu performans Hedonutopia’ya ait. Fırat Külçek ve Kerem Feyzi’nin gerçek ve gerçeküstü ile karanlık ve aydınlık arasındaki sınırları bulandırdığı şarkı yazımı kendi özgün dilini yaratmada çok başarılı. 2019’un Kasım’ında Arzu Ütopyası adlı albümünü yayınlayan ikili, gün geçtikçe etki alanını daha da genişletiyor.

Jam Session hafta sonu programında 7 Mart Cumartesi günü ise dinleyiciyi Salon İKSV’deki Jakuzi konseri bekliyor. İlk albüm Fantezi Müzik’in ardından karanlık post punk sularına korkmadan açıldığı Hata Payı’nı Jakuzi, City Slang etiketiyle geçtiğimiz sene özgür bırakmıştı. Bildiğiniz gibi, grubun kulaklara yapışan ve dillere dolanan şarkılarını canlı dinlemenin verdiği keyif bir başka oluyor. Bu nedenle 7 Mart Cumartesi akşamını not almanız tavsiye olunur.

Jam Session hafta sonu programı Kadıköy yakasında da esiyor olacak. 6 Mart Cuma akşamı arkaoda’da sizi ismini YouTube üzerinden yayınladığı şarkılarla duyuran, bugünün heyecan uyandıran şarkıcı/besteci/söz yazarları arasında yer alan Batuhan Polat karşılayacak. Şarkılarında “duygusal çıplaklığın” peşinden giden Batuhan Polat, geçtiğimiz günlerde Evrencan Gündüz ve Kaan Ahıskalı ile bir araya gelerek The Cure’un altın değerindeki “Love Song”unu yorumlayan bir video paylaşmıştı. Kendisi performanslarıyla her geçen gün daha fazla dinleyiciyi etkisi altına almayı sürdürüyor. Gecenin devamında kabine DJ Yaman’ın geçeceğini de ekleyelim.

7 Mart Cumartesi akşamı ise arkaoda sahnesi yerli sahnenin üretken ekiplerinden Ponza’ya ait. Güneş Akyürek, Salih Topuz, Burak Serter ve Mehmet Korkmaz’dan oluşan Ponza, geçtiğimiz yıl Tarla Records etiketiyle ilk uzunçaları Another Land’i yayınladı. Grubun güçlü ve kendinizi kollarına rahatlıkla bırakabileceğiniz psikedelik rock güzellemesinin sahnedeki enerjisi de oldukça yüksek. Ponza’dan sonra müzik yapma görevi, arkaoda kabinine girecek Çerikunda’ya devredilecek.

Jam Session programı kapsamında Melikşah Altuntaş’ın Bant Mag. Havuz / Bina’da farklı konuklarıyla farklı temalar üzerine gerçekleştireceği keyifli ve merak uyandıran sohbetlerin ilki için 8 Mart’ta buluşuyoruz. Serinin ilk konuğu yönetmen ve yapımcı Caner Özyurtlu ile 2000’li yıllarda yerli sinemada ne var ne yok, filmlere ait görüntüler eşliğinde masaya yatırılacak.