Jam Session etkinliklerinde bu hafta

Jam Session, İstanbul’daki farklı mekânlarda, çeşitli türlerde müzik odaklı etkinliklerle 30 Mart’a dek devam ediyor.  Bu haftanın programından birtakım önerilerimiz var.

Melis Danişmend, 23 Mart Çarşamba akşamı Bant Mag. Havuz / Bina’da konuğumuz oluyor. Melis Danişmend ile Şarkılar ve Büyüyemeyenler etkinliğinde, katılımcılar ile ilk kitabı Büyüyemeyenler üzerine sohbete koyulacak Danişmend. Sohbete hem kendi kataloğundan parçalar hem de kimi sürpriz coverlar eşlik edecek. Aynı akşam, Teşvikiye’deki Sail Loft Retro Society’de İzmirli müzisyen ve şarkı yazarı Ozan Buğra Kaya sahnede. Son teklisi “Bırakın Beni”, buradan dinlenebilir.

24 Mart Perşembe akşamı Kadıköy’ün blues sahnesi Ağaç Ev’de Batu Mutlugil ve Sunburst performansları var. Yüksek tempolu bir dans partisi tercih edenler, Fuzuli Sound x Kaan seti için Eylül Arnavutköy’e bekleniyor.

25 Mart Cuma dilerseniz Dyln & Gunesta rehberliğinde A LONDON NIGHTOUT PT.2 partisiyle arkaoda’da Londra’da yoğun baslı bir kulüp gecesi simulasyonuna katılabilir, Cihangir taraflarındaysanız Kiki’de peşi sıra Samet Günal, S.A.S, Arkas ve Perla Veda eşliğinde kasları esnetebilirsiniz. Celtic Irish Pub’da Circus, Any’de Elif Pıtırlı ve Rast’ta Eclectica Project çalıyor.

Haftanın son Jam Session günü 26 Mart Cumartesi ise Deniz Arslan & Pardon Fink ikilisi, dans müziğinin farklı dönemlerinde seyredecek bir setle arkaoda kabinine geçiyor. Ağaç Ev’de ise üç konser birden var: Uncle James Nephew Burak, Mojo Town ve Soul Stuff. Rast’ta ise Sina Saffarzadeh ve Analog Disko ile parti var.