Jam Session konserleri son haftasında üç konserle Kadiköy’de

Mart ayı boyunca Kadiköy’de altı farklı mekanda gerçekleşen Jam Session konserleri ve etkinlikleri, bu hafta sonu Gülin, Lara Di Lara ve Cocteau Twins saygı gecesiyle sona eriyor.

Jam Session etkinlikleri kapsamında mart ayının başından bu yana birçok farklı türde üretim yapan ismi Kadıköy’deki altı farklı mekanda izleme şansı yakalamıştık. Bant Mag. Havuz sahnesinde Ahmet Ali Arslan, Nilipek, Özgün Semerci, Barlas Tan Özemek’i ağırladığımız konserlerle başlayan Jam Session, bu hafta sonu gerçekleşecek üç konserle sona erecek.

Büyük Ev Ablukada’nın Galvaniz Gelbiraz’ı ve heranherşeyolabilir’in yaratıcısı olarak da tanıdığımız Gülin, büyük ihtimalle hiç duymadığınız besteleri ve diğer gruplarından parçalarla 30 Mart Cuma akşamı, Bant Mag. Havuz sahnesinin açılışını yapıyor olacak. Gülin’in ardından Dilara Sakpınar’ın solo projesi Lara Di Lara, bu kez akustik bir setle, tuşlularda Burak Irmak ve gitarda Deniz Aydemir eşliğinde gecenin bir diğer konuğu olacak. 21:00’de başlayacak olan konserlerle ilgili detayları ve duyuruları etkinlik sayfasından da takip edebilirsiniz.

31 Mart Cumartesi günü ise 80’li ve 90’lı yılların en önemli dream pop topluluklarından Cocteau Twins için düzenlenen saygı gecesi KargART’ta düzenlenecek. Jam Session kapsamında gerçekleşecek bu özel buluşma için bir araya gelen müzisyenlerin kurduğu gruplar, İskoç grubun parçalarını çalacak. Saffet Sözen’in DJ setini dinleyebileceğiniz gecedeki gruplar ise şu şekilde: Stiff & The House of Fraser (Steve Wiles, Emir Akcit, Jonny Donnellan, Elyse Franko, Hande Günel), Reptilians From Andromeda (Tolga Özbey Aybike Celik Ozbey Mert Akgül), Cocktail Spins (Elyse Franko, Matt Loftin, Felat Delibalta, Taylan Turan) ve You, Me & End of Everything (Erdem Dijle, Hatice Arici). Etkinlikle ilgili detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

JamSession_SM_Hafta048 (1)