Jam Session maratonu Şebnem Bozoklu’nun "TV’de 90’lar" söyleşisiyle devam ediyor

Televizyon, beyazperde ve tiyatro sahnesinin sevilen oyuncusu Şebnem Bozoklu, Bant Mag. sinema editörü Melikşah Altuntaş ile art arda açılan özel kanallarıyla hayatımızda bambaşka bir yer edinen 90’lı yıllar televizyonunu konuşmak için 7 Mart Perşembe günü Bant Mag Havuz / Bina’da bir araya geliyor.

Pek çoğumuzun “Canım Ailem” dizisindeki Meliha rolüyle tanıştığı, bu rolle Hürriyet Altın Kelebek’in En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü de kazanan Şebnem Bozoklu, 2000’lerin sonlarından bu yana “İçimdeki İnsan”, “Albüm”, “Cebimdeki Yabancı” gibi sinema filmleri; “Ulan İstanbul”, “Çifte Saadet”, “Şahsiyet” gibi televizyon dizilerinin yanı sıra “Arzu Tramvayı” ve “Kaplan Sarılması” gibi oyunlarla da karşımıza çıkıyor.

05 (3)

Şebnem Bozoklu’nun seçtiği 90’lı yıllar televizyon kültürüne damgasını vurmuş programlar, diziler, reklamlar, video klipler, çizgi filmler ve daha fazlasını izleyicilerle beraber izleneceği söyleşide Altuntaş ve Bozoklu 90’lardan bu yana ciddi şekilde dönüşen televizyon programcılığını, izleyici algısını ve özgürlük alanlarını masaya yatıracak. Türkiye’de bir jenerasyonun popüler kültür hafızasını dönüştüren 90’lar televizyonu arşivini Bozoklu ve Altuntaş’ın keyifli sohbetiyle beraber deşmeye, hatırlamaya ve eğlenmeye davetli olduğunuz bu söyleşi öncesinde malum dönemden kolektif hafızamıza çıkmamak üzere yerleşen birkaç kliple beraber ısınma turu atalım.

https://www.youtube.com/watch?v=ypG1emWGgXw