Jam Session Sahnesi Can Güngör ve Islandman performanslarıyla açılıyor

Mart ayı boyunca şehrin farklı mekanlarında bir müzik yolculuğuna çıkacağımız Jam Session etkinlikleri bu haftasonu Bant Mag Havuz / Bina’da başlıyor. 1 Mart Cuma akşamı Can Güngör’ü takiben 2 Mart Cumartesi Islandman performansı Bant Mag Havuz / Bina’nın üst katında olacak.

Takip eden haftalarda Salon İKSV, KargART, House of Fuzuli (Backyard), Buddha Sahne, Moda Kayıkhane gibi mekanlarda Nekropsi, No Land, Evrencan Gündüz gibi isimleri izleyeceğimiz Jam Session programının ilk konserleri öncesinde ısınma turu atıyoruz.

jam session 1. hafta poster

Can Güngör

İlk olarak Ceylan Ertem, Mabel Matiz gibi isimlerin albümlerinde prodüktör olarak karşımıza çıkan Can Güngör’ün 2015’de yayınlanan ilk albümü Silik Düşler, aynı sene dergimizin de favori yerli albümleri arasına girdi. İnce elenip sık dokunmuş, her biri birbirinden lezzetli parçalardan oluşan Silik Düşler, Güngör’ün melankoliyi bir kış günü üstümüze çektiğimiz battaniyenin sıcaklığıyla sunduğu vokaliyle taçlanıyordu. İlk albümden sonra çıkan “Yalnız Ölmek” teklisi ve izleyenlerin dilinden düşüremediği canlı performanslar sonrasında bir süredir haber almadığımız Güngör, geçtiğimiz aylarda yeni albümünü müjdeleyen iki tekli yayınladı. Yeni albümden parçaları da dinleyeceğimizi umduğumuz Jam Session konseri Güngör’ün uzun bir aradan sonra vereceği ilk canlı performans olacak.

Islandman

Tolga Böyük’ün solo projesi olarak başlayan, daha sonra Eralp Güven ve Erdem Başer’in katılımıyla üç kişilik bir ekip olarak yola devam eden Islandman, farklı coğrafyaların sesleriyle besledikleri eklektik müzikleri ve sonik bir keşif gezisine dönüşen canlı performanslarıyla son yılların takdir toplayan oluşumlarından. 2016’da Danimarkalı bağımsız plak şirketi Music for Dreams etiketiyle yayınladıkları Ağıt isimli EP sonrasında, 2017’de Rest in Space isimli ilk albümlerini yayınlayan ekip, bu albümle hem yerel hem de uluslararası müzik sahnesinin dikkatini çekti. Geçtiğimiz aylarda katıldıkları prestijli Montreaux Jazz Festival’da yetenek ödülleri kapsamında “En İyi Çıkış Yapan Grup” seçilen Islandman, şu aralar hazırlığını yaptıkları ikinci albüm çalışmalarına bir ara vererek Jam Session için Bant Mag Havuz / Bina sahnesine konuk olacak.