Jam Session sunar: Gülinler

Mart ayına yayılan Jam Session etkinlikleri kapsamında 30 Mart Çarşamba akşamı Bant Mag. Havuz / Bina sahnesinde Gülinler konuğumuz oluyor.

Büyük Ev Ablukada’nın Galvaniz Gelbiraz’ı, Bir Masada Oturduk ve Gülinler On Air programlarının sunucusu Gülinler, geçtiğimiz ay “Bir Sürü” isimli yeni bir tekli yayımlamıştı. Büyük Ev Ablukada’dan grup arkadaşı Mert “Aslan” Üçer’le birlikte hayat verdiği parçasında downtempo hip hop beatleri, groovy bas yürüyüşleri ve havadar bir prodüksiyon ön planda. 

Türkçedeki en uzun tekerleme olarak bilinen “Kekere Mekere” tekerlemesi de parçaya karışmış. Gülinler önce dilini döndürüyor, sonra şarkılaştırıyor tekerlemenin bir kısmını. “Bir Sürü”nün sürpriz finalinde de “Gülinler’in en sevdiği renkler hangileri?” sorusunun yanıtını alıyoruz, tek nefeste.

Gülinler’in son numarası ise bir Karakter düeti. Tuğçe Şenoğul, In Hoodies, Ezgi Alaş gibi isimlerle yaptığı düetler ve geniş remiks koleksiyonuyla tanıdığımız MPC ustası ve prodüktör Karakter’in yeni teklisi “Geçenler”de mikrofonun başında Gülinler var. Şarkı, ağırbaşlı açılışının ardından sarmal ritimlerle yön verdiği beklenmedik bir dönüşle LA Beat sahnesine göz kırpıyor. Juki Moot imzalı kapak görseli de bir harika!

Gülinler, daha önce de harikalar yarattığı Bant Mag. Havuz / Bina sahnesinde, Mert “Aslan” Üçer’le birlikte çalacak. Jam Session etkinlik takviminden diğer tavsiyeler için de takipte kalın.

Etkinliğe katılım ücretsiz.
Kapı açılış: 20.30
Başlangıç: 21.00
Kapasite 50 kişi ile sınırlıdır.

Giriş fotoğrafı: Pelin Su Duman
Afiş fotoğrafı: Büşra Yeşilay