Jam Session’da bu hafta neler var?

1 Mart itibariyle İstanbul’u etkisi altına alarak birçok farklı sese ve renge programında yer veren Jam Session’ın bu haftaki etkinliklerine bir göz atalım.

16Mart_Post

Haftanın ilk Jam Session konseri, 13 Mart Çarşamba gecesi Moda Kayıkhane’de gerçekleşecek. Şehrin gece hayatında kendine hatırı sayılır bir yer edinmiş, enerjik canlı performanslarında caz ve pop unsurlarını harmanladıkları cover’larıyla eğlence vaat eden Six Pack, Jam Session sahnesini devralacak. Geçtiğimiz yıllarda kendi single’larını da yayınlayan ekip, tanıdık Türkçe pop şarkılarına getirdikleri karakteristik yorumlarla benzerlerinden ayrılıyor.

Bu hafta gerçekleşecek bir diğer Jam Session buluşması için rotamız yine Kadıköy. Ülkenin ilk Youtube fenomenlerinden Batesmotelpro’nun konuk olacağı söyleşiye Aksi ev sahipliği yapıyor. Viral videolar üretmek üzere kurulan Batesmotelpro, hem çeşitli markalar için yarattığı yaratıcı formatlar hem de özgün mizahıyla hayat verdiği özel video serileriyle tanınıyor. İlk olarak “Bana Kitap Al” ve “Sütü Seven Kamyoncu” gibi zamanın ötesinde klasikleri ve daha sonra sinema salonlarına da taşan Patlak Sokaklar serisiyle akıllara gelen ekibin söyleşisi, 14 Mart Perşembe akşamı saat 20:00’de.

Jam Session’ın üçüncü haftası Kadıköy’ün blues’a gönül vermiş mekanı Ağaç Ev’de cumartesi akşamı gerçekleşecek iki konserle kapanıyor. Gerek Taksim’in köklü mekânlarından Mojo’yu hayata geçirmiş olması gerek ülkede gitar müziği adına yaptığı önemli çalışmalarla ikonlaşan Batu Mutlugil, Messin With The Blues projesiyle 16 Mart Cumartesi akşamı Ağaç Ev’de. Gecenin kapanışını da 1992’den bu yana rock müziğin çeşitli türleri arasında dolanan, blues ve funk etkileşimini de müziğinde yoğun bir şekilde hissettiren Acil Servis yapacak.