Jam Session’ın dördüncü haftasında neler var?

Jam Session etkinliklerinin dördüncü haftası, farklı ilham denizlerinde yüzen ve ortaya ilham verici işler çıkaran üç ismin konserleriyle devam ediyor.

jam session

21 Mart akşamı arkaoda’da gerçekleşecek Nusaibin konseri, haftanın ilk Jam Session etkinliği. Murat Can Oğuz, Tarık Aslan, Onur Özçelik ve Koray Tarhan’dan müteakip Nusaibin, doğunun ağırbaşlı enstrümanları ve batının elektronik altyapılarıyla harmanlıyor. Geniş enstrüman yelpazesinde elektroniklerle birlikte çeşitli telli çalgılar, farklı coğrafyalardan perküsyonlar ve didgeridoo gibi seslere yer veren Nusaibin, benzersiz canlı performansıyla da ülkenin önemli festivallerinde sahne aldı.

Azeri, İranlı, Kürt ve Türk müzisyenlerden oluşan No Land, Pusulası Kaybolmuş isimli ikinci albümünü geçtiğimiz şubat ayında yayınladı. 2012’den bu yana kadrosunu genişleterek serüvenini sürdüren No Land, sesler ve dillerin ötesinde bir anlatı benimsiyor ve umut dolu bir müzik yaratıyor. No Land, 22 Mart Cuma akşamı KargART sahnesinde olacak.

Haftanın kapanışını yapmak üzere rotamız Şişhane. Salon sahnesi bir efsaneyi ağırlıyor, üstelik iki gece üst üste. 22-23 Mart akşamları Jam Session kapsamında Nekropsi, Mi Kubbesi’nden 2018 çıkışlı teklilerine uzanan performansıyla sahnede olacak. Cevdet Erek, Cem Ömeroğlu, Gökhan Goralı ve Kerem Tüzün dörtlüsünün nostaljik hislerle dolu tam gaz performansına hazırlık yapmak adına, 20 Mart Çarşamba akşamı 21:00’de Bant Mag.Radyo’ya bağlanabilir, Cem Kayıran’ın hazırladığı “80 DAKİKA: Nekropsi” programını dinleyebilirsiniz.