Jam Session’ın ikinci haftasında neler var?

1 Mart’ta Bant Mag. Havuz’da başlayan ve bir ay boyunca farklı sesleri sahneye taşıyacak olan Jam Session etkinliklerinin ikinci haftasında neler var?

jam session poster

İlk senesinde yalnızca Kadıköy’deki mekanlara yayılan Jam Session, bu sene kapsama alanını genişleterek şehrin öteki yakasına da uzanıyor. Festival, 6 Mart akşamı House of Fuzuli ismiyle de bilinen Backyard’a taşınacak. Arnavutköy’deki ilk Jam Session etkinliğinde sahne, rock, pop ve funk şarkılarından oluşan cover repertuvarıyla Fuzuli’nin. Bu sene Jam Session kapsamında gerçekleşecek söyleşilerin ilki de 7 Mart Perşembe Bant Mag. Havuz / Bina’da olacak. Televizyon, beyazperde ve tiyatro sahnesinin sevilen oyuncusu Şebnem Bozoklu ve Bant Mag. sinema editörü Melikşah Altuntaş, art arda açılan özel kanallarıyla hayatımızda bambaşka bir yer edinen 90’lı yıllar televizyonunu konuşmak için bir araya gelecek.

Haftanın son konserlerine Kadıköy’ün yıllara meydan okuyan canlı müzik mekanlarından Buddha ev sahipliği yapacak. 1999 yılında İzmir’de kurulan Türkçe rock müziğinin köklü grubu Nefes, 8 Mart’ta Jam Session kapsamında Buddha sahnesinde. 9 Mart Cumartesi ise enerjik sahne performanslarıyla tanınan ve Erhan Ünal, Bülent Şenkul ve Orçun Oktaygil’den müteakip cover grubu Matmazel, Jam Session’ın bu haftaki son performansını gerçekleştirecek.