James Blake ile yaylıların kollarına

James Blake’in 10 Eylül’de yayımlanacağı açıklanan Friends That Break Your Heart isimli yeni albümü, pandemi şartları sebebiyle plak baskılarında yaşanan rötardan dolayı 1 ay ileri çekilmişti. İngiliz müzisyen, gecikmenin yarattığı hayal kırıklığını albümden bir tekli daha paylaşarak gidermeye karar vermiş.

Republic ve Polydor Records ortaklığıyla 9 Ekim’de piyasaya çıkacak Friends That Break Your Heart’ın 3. teklisi “Famous Last Words” ismini taşıyor. Hemen her James Blake işinde olduğu gibi cezbedici synth partisyonlarıyla açılan parça, müzisyenin “Seninle hâlâ konuştuğuma inanamıyorum” şeklindeki iç dökümüyle birlikte yaylıların kollarına bırakıyor dinleyiciyi. 

Son albümü Assume Form’u 2019’da yayımlayan James Blake, pandemi günlerini dinleyicilerinden gelen cover taleplerini evde piyanosunun başında seslendirerek geçirmişti. Nihayetinde bu maceradan 6 şarkılık Covers EP’si çıktı. Frank Ocean, Billie Eilish, Stevie Wonder gibilerinden parçaların James Blake’in kırılgan dünyasında yeniden yorumlandığı EP buradan dinlenebilir. 

Yeni albüm Friends That Break Your Heart’ın konuk listesi de kabarık. Önceki albümlerinde de Brian Eno ve Chance The Rapper gibileriyle düetler yapan Blake, bu kez SZA, Monica Martin, JID ve SwaVay ile hayat verdiği parçalar serpiştirmiş albümüne. 

Yükleniyor...