James Franco, "X-Men" evrenine katılıyor

Marvel’ın sinema ve dizi dünyasında X-Men için yarattığı evren giderek genişliyor. Gelen haberlere göre ünlü oyuncu James Franco, söz konusu evrende Multiple Man karakterini canlandıracak.

Kendini klonlama gücüyle doğan Jamie Madrox isimli bir karakter olan Multiple Man, X-Men çizgi romanlarında Professor Xavier tarafından kendisine güçlerini kontrol edebilmesi için hazırlanmış kostümüyle karşımıza çıkıyor. Multiple Man için ilk başta bir solo film planlayan yapımcılar, bu karakteri sonraki diğer X-Men filmlerine de dahil edecek.

Multiple Man filminin senaryosu, Wonder Woman filminin de senaristi olan Allan Heinberg tarafından yazılacak ve filmin prodüktörlüğünü de James Franco ve Simon Kinberg üstlenecek.Henüz Multiple Man‘in yönetmeninin kim olacağı ve ana karakterin yanı sıra hangi kahramanları göreceğimize dair bir açıklama yapılmış değil. Önümüzdeki aylarda izleyeceğimiz The New Mutants, Deadpool 2, X-Men: Dark Phoenix ve söz konusu Multiple Man filmiyle X-Men evreninin sinema salonlarına yansıması daha da kapsamlı bir hal alacak.

James Franco, daha önce bir başka Marvel yapımında rol almıştı. İlki 2002 yılında yayınlanan üç Spider-Man filminde kamera karşısına geçen Franco, seride Harry Osborn karakterini canlandırmıştı.