James Franco'dan "Multiple Man" filmine dair ilk ipuçları

Süper kahraman filmleri furyasına yakında katılacak olan Multiple Man, X-Men evreninin en ilginç karakterlerinden birini izleyiciyle buluşturacak. Filmin yapımcılığını üstlenen ve başrolünde yer alacak olan James Franco, Hollywood Reporter’a verdiği röportajda Multiple Man‘e dair ilk ipuçlarını verdi.

Günümüz sinemasında, özellikle Deadpool ve Logan filmleriyle birlikte süper kahraman filmlerinin çocuklardan ziyade yetişkin izleyici kitlelerine hitap ettiği yeni bir dönem başladı. James Franco’nun röportajının en önemli detaylarından biri yoldaki filmin yaş sınırıyla vizyona gireceğini açıklamış olmasıydı. Multiple Man filminde birlikte çalışacağı Simon Kinberg ve Fox ekibinin son dönemde yaptıklarından övgüyle bahseden Franco, süper kahraman filmlerinin farklı bir janra dönüşüyor olmasının önemli bir başarı olduğunu düşündüğünü belirtti.

“Kendi kendime geliştirebileceğim bir süper kahramanım var” diyerek söz konusu karakterle ilgili duyduğu heyecanı dile getiren Franco, henüz filmle ilgili çalışmalara yeni başlamış olduklarını hatırlatarak, sınırları zorlayan ama yine de eğlenceli olmayı başarabilen bir film yapmak istediklerinin altını çizdi.

Henüz Multiple Man‘in yönetmeninin kim olacağı ve ana karakterin yanı sıra hangi kahramanları göreceğimize dair bir açıklama yapılmış değil. Önümüzdeki aylarda izleyeceğimiz The New Mutants, Deadpool 2, X-Men: Dark Phoenix ve söz konusu Multiple Man filmiyle X-Men evreninin sinema salonlarına yansıması daha da kapsamlı bir hal alacak.

James Franco, daha önce bir başka Marvel yapımında rol almıştı. İlki 2002 yılında yayınlanan üç Spider-Man filminde kamera karşısına geçen Franco, seride Harry Osborn karakterini canlandırmıştı.