James Franco'nun yeni televizyon filminin müzikleri James Iha'dan

Smashing Pumpkins, A Perfect Circle ve Zwan gibi grupların çeşitli dönem kadrolarında yer alan gitarist James Iha, Lifetime’da 18 Haziran’da yayınlanacak yeni James Franco’nun yapımcılığını üstleneceği yeni filminin müziklerini hazırladı.

Mother, May I Sleep With Danger ismini taşıyan film, 90’larda yayınlanan ve kült mertebesine ulaşan aynı isimli televizyon filminden uyarlanıyor. Filmin orijinal kadrosunda başrollerde yer alan Tori Spelling ve Ivan Sergei, Franco’nun uyarlamasında da rol alacak. Yeni Mother, May I Sleep With Danger kadrosunda yer alan isimler arasında Leila George, Emily Meade, Nick Eversman ve James Franco bulunuyor. Filmin yönetmenliğini ise Melanie Aitkenhead üstlenecek. Genç yönetmen çeşitli kısa filmlerinin yanı sıra 2013 yılında yayınlanan bir başka televizyon filmi olan Shang‘in yönetmenliğini de J Ferguson’la paylaşmıştı.

James Iha, kariyeri boyunca nadir de olsa çeşitli filmler için besteler yaptı 2005 yılında Japon yapımı Linda, Linda, Linda filminin tüm müziklerini hazırlayan Iha, aynı yıl yayınlanan Wayne Wang filmi Because Of Winn-Dixie için de bir şarkı kaydetti. Iha’nın prodüksiyonunu üstlendiği Michael Stipe ve Chris Martin düeti “In The Sun” parçası da Grey’s Anatomy dizisinin bir bölümünde çalmıştı.