James Gray’in “Armageddon Time”ı için fazlasıyla iddialı bir oyuncu grubu bir arada

Son olarak Brad Pitt’li bilim kurgu filmi Ad Astra’ya imza atan James Gray’in yeni uzun metrajı, Armageddon Time isimli bir gençlik draması olacak. Ronald Reagan’ın seçildiği 1980 ABD başkanlık seçimi döneminde geçecek film için fazlasıyla iddialı bir oyuncu grubu bir araya geliyor.

Armageddon Time’ın başrollerini paylaşacak isimler Cate Blanchett, Robert De Niro, Oscar Isaac, Anne Hathaway ve Donald Sutherland. Senaryosu da James Gray tarafından yazılan film, yönetmenin çocukluk yıllarından ilham alıyor. Yapılan ilk basın açıklamalarında Armaggedon Time’ın odağında arkadaşlık ve aidiyet gibi kavramların olduğu vurgusu yapılırken, yönetmenin çekimlere mümkün olan en hızlı şekilde, New York’ta başlamayı planladığı belirtiliyor.

Deadline’a verdiği röportajda filminin politik ve tarihsel bir anlatısı olmasını istediğini söyleyen James Gray, “İnsanlar ve insani duygulara ilişkin bir film yapacağım için çok hevesliyim. Evet, çocukluğum hakkında ama daha çok aile içindeki sevginin farklı katmanlarının resmini çizecek bir film olacak” sözleriyle projeye ilişkin ipuçları verdi. Ad Astra’yla adından sıkça söz ettiren Gray’in yeni filmi hem hikâyesi hem de göz kamaştıran oyuncu kadrosuyla epey merak uyandırıyor.