Jared Leto'dan Joker karakterine ilişkin açıklamalar

Bu yazın merakla beklenen filmlerinden Suicide Squad‘da Joker karakterini canlandıran Jared Leto, geçtiğimiz aylarda kendini bu karaktere fazlasıyla kaptırmış olduğuna işaret eden haberlerle gündeme gelmişti. Deadline’a Joker’le ilgili açıklamalar yapan ünlü oyuncu, söz konusu karakteri canlandırmanın kendisi için bir onur kaynağı olduğunu dile getirdi.

Şimdiye dek Jack Nicholson’dan Heath Ledger’a birçok oyuncunun Joker karakteriyle harika performanslar sergilediğini vurgulayan Leto, 75 yıldır çizgi romanlardan animasyon serilerine Joker’i var eden yazarlar çizerlerin ortaya eşine az rastlanır bir iş çıkardığını söyledi. Bu geleneği devam ettirme görevinin kendisine verilmiş olmasından dolayı kendini şanslı hissettiğini belirten ünlü aktör, Suicide Squad‘la ilgili beklentileri arttıran sözler söyledi. Suicide Squad‘ı “Bugüne dek izlediğiniz çizgi roman uyarlamalarından epey farklı bir film” diye tanımlayan Leto, izleyicileri bol miktarda kaos ve eğlence beklediğini de vurguladı.

David Ayer’in yönetmenliğini üstlendiği film, Türkiye’de 12 Ağustos’ta gösterime girecek. Oyuncu kadrosunda Jared Leto’yla birlikte Joel Kinnaman, Will Smith, Margot Robbie ve Cara Delevingne gibi isimlerin bulunduğu Suicide Squad‘ın fragmanını aşağıda görebilirsiniz.