Jenny Beth, yeni Savages albümü hakkında ipuçları verdi

İlk albümü Silence Yourself ile damaklarda leziz tatlar bırakan Savages’ın merakla beklediğimiz yeni albümüne dair detaylar, grubun solisti Jenny Beth’in SPIN dergisine verdiği röportajla birlikte ortaya çıktı. İlkine nazaran çok daha ”sert” bir Savages albümü bizi bekliyor!

Londralı grup, Matador Records’tan yayınlanan ilk albümleri Silence Yourself‘in ardından Japon grup Bo Ningen’le Words To The Blind isimli bir albüm yayınlamış ve bir turneye çıkmıştı. SPIN dergisine konuşan solist Jenny Beth, ikinci Savages albümünün bu yılın sonlarında ya da 2016’nın başlarında yayınlanacağı müjdesini verdi. Bilinçli olarak daha sert bir albüm yapmaya çalıştıklarını belirten Beth, yeni albümlerini bir canavara benzetti.

Savages’ın yeni albümü Londra’nın batısında yer alan RAK Studios’ta albümü kaydedilecek. Jenny Beth verdiği röportajda, şarkıların önceden Robert Plant ve nice müzisyene evsahipliği yapan yine aynı bölgedeki başka bir stüdyoda yazıldığını belirtti. İki yıl boyunca turnede olduklarını ve hem müziklerini hem de şahsi görüşlerini etkileyen birçok olay yaşadıklarını vurgulayan Beth’e göre bunların yansımalarını hem müziğin tınısında hem de sözlerde görebileceğiz.

Yeni albüm gelene kadar Silence Yourself‘i ara sıra döndürmeye devam edeceğiz tabii ki.