Jessica Chastain, roman uyarlaması “Losing Clementine”da başrolde

Molly’s Game, The Tree of Life ve Interstellar gibi filmlerdeki performanslarıyla tanınan Amerikalı oyuncu Jessica Chastain, Ashley Ream’in Losing Clementine romanının film uyarlamasında başrolde karşımıza çıkacak.

Roman, dünyaca ünlü bir sanatçı olan Clementine Prichard’ın intihar etmeden önceki son bir ayını konu ediyor. Filmde Clementine rolündeki Jessica Chastain’i ilaçlarını almayı bıraktığı bu süreçte ailesine dair gizli gerçekleri ortaya çıkarırken, “ölmeden önce yapılması gerekenler listesi”nde kalan maddeleri gerçekleştirmeye çalışırken ve izleyeceğiz. Romanın sinema uyarlamasında yönetmen koltuğu ise Arjantinli sinemacı Lucia Puenzo’ya teslim. Losing Clementine’ın senaryosu da Better Call Saul senaristlerinden Ann Cherkis tarafından yazılıyor.

2019’da X-Men: Dark Phoenix 2 ve IT: Chapter Two filmleriyle izlediğimiz Chastain’in gelecek projeleri arasında ilginç yapımlar bulunuyor. Çekimleri tamamlanan ve önümüzdeki yıl vizyona girmesi planlanan aksiyon filmi Eve’de bir seri katili canlandıran Jessica Chastain, Simon Kinberg imzalı gerilim 355’da da Lupita Nyong’o ve Penelope Cruz’la kamera karşısına geçti. John Wick ve Deadpool 2 gibi filmlerin yönetmeni David Leitch’ın yeni bilim kurgusu The Division’ın başrollerinde de Jake Gyllenhaal ve Jessica Chastain yer alıyor.