Joan as Police Woman’dan Tony Allen eşlikli albüm

2020 baharında Prince, Blur, The Strokes, Outkast gibilerinden sevdiği şarkıları yorumladığı Cover Two derlemesini paylaşan Joan as Police Woman, 5 Kasım’da yeni bir albüm yayımlıyor. Üstelik kayıtları 30 Nisan 2020’de hayatını kaybeden Afrobeat efsanesi Tony Allen eşliğinde yapılmış.

The Solution Is Restless isimli yeni JaPW albümünde parmağı olan bir diğer müzisyen de Jessie Ware ve Anna Calvi’yle yaptığı çalışmaların yanı sıra Ninja Tune kataloğuna iz bırakan The Invisible grubuyla tanıdığımız Dave Okumu. 

Joan as Police Woman’ın esas kişisi Joan Wasser’in Tony Allen’la tanışmalarına Damon Albarn’ın 2019’da gerçekleştirdiği bir Africa Express etkinliğini vesile olmuş. Nina Simone şarkısı “I Wish I Knew How It Would Feel To Be Free”yi çaldıktan sonra birlikte stüdyoya girmeye ve kayıt yapmaya karar vermişler. Paris’teki bir stüdyoda gerçekleşen seansa eski dostu Dave Okumu’yu da davet etmiş Joan Wasser ve tüm gece doğaçlama çalıp kaydetmişler. 

“Tüm dünya kapanmaya girince ben de bu kayıtları kullanarak The Solution Is Restless albümünü yaptım” diyor Wasser. 10 şarkılık akışta bir Damon Albarn düeti de var. 

İlk tekli olarak “Take Me To Your Leader” parçası, klibi eşliğinde yayımlandı. Yönetmeni, Radiohead ve Rufus Wainwright’la da çalışmış olan Los Angeles’ta yerleşik koreograf ve sanatçı Katherine Helen Fisher. Wasser’a göre şarkının ilham kaynağı, Yeni Zelanda başbakanı Jacinda Andern’in 2020’de yaptıkları: “Rüyalarımda ABD, bir ülkenin nasıl iyi yönetileceğini öğrenmek üzere onunla buluşmak istiyor.” 

[PIAS] Recordings etiketiyle yayımlanacak The Solution Is Restless’ın kapak görseli ve şarkı listesi aşağıda.

  1. The Barbarian
  2. Get My Bearings (ft. Damon Albarn)
  3. Take Me To Your Leader
  4. Masquerader
  5. Dinner Date
  6. Enter The Dragon
  7. Geometry Of You
  8. The Love Has Got Me
  9. Perfect Shade Of Blue
  10. Reaction
Yükleniyor...